Tutaj jesteś

Jak wyregulować brwi – garść przydatnych informacji

9 października 2021 Uroda jak wyregulować brwi

Od kilkunastu lat brwi uznawane są za bardzo ważny element wizerunku. Moda z lat 90, kiedy to brwi regulowało się w ten sposób, by były jak najwęższe, już dawno minęła. Teraz stawia się na brwi naturalne, które stanowią najpiękniejszą oprawę dla oczu i w bardzo dużym stopniu wpływają na to, jak prezentuje się buzia. Potrafią wzmocnić rysy twarzy i sprawić, że kości policzkowe są bardziej zarysowane. Jak wyregulować brwi? Poniżej sporo podpowiedzi dla osób, które chciałyby zająć się tym w domu.

Brwi w makijażu

Obecne tendencje w makijażu nie pozostawiają złudzeń. Brwi są na tyle ważne, że należy konkretnie się nimi zająć, wyregulować, a następnie odpowiednio podkreślić. To dzięki temu twarz prezentuje się atrakcyjnie. Zaznaczone są kości policzkowe, buzia nabiera wyrazu, oczy są mocniej widoczne. Istnieje wiele sposobów na to, jak ładnie podkreślić brwi. Wcześniej trzeba jednak nadać im pożądany kształt. Nie jest to takie proste, aczkolwiek można zająć się tym samodzielnie w domu. Jak regulować brwi, aby nie były zbyt krótkie, lub zbyt szerokie? Warto wcześniej przyjrzeć się dokładnie własnej twarzy i określić jej kształt. Następnie przyjrzeć się brwiom. Jeśli tylko istnieje możliwość nadania im ładnego łuku, warto do tego dążyć. Jeśli natomiast brwi są raczej proste, lepszą opcją jest pozostawienie takiego kształtu. Wyrywanie włosków na siłę, tylko po to, by brwi wizualnie uniosły się, nie jest dobrym pomysłem. Taka depilacja brwi może doprowadzić do tego, że będą się one prezentować jeszcze gorzej.

Polecamy: https://ulotkazdrowia.pl/skuteczna-i-bezbolesna-depilacja-woskiem-w-domu/

regulacja brwi

Jak wyregulować brwi?

Osoby zajmujące się regulację brwi zawodowo podkreślają, że ważne jest, aby określić pożądane początek oraz koniec łuku brwiowego. Zwykle brwi nie należy wyrywać właśnie na początku. Dlaczego? Aby nie zaburzyć ich linii. Można zatem powiedzieć, że przód, o ile brwi nie są ze sobą zrośnięte jak u Fridy Kahlo, pozostaje bez zmian. W przypadku brwi mocno zrośniętych, kiedy to nad nosem znajduje się sporo ciemnych włosków, można pokusić się o depilację. Wszystko zależy od preferencji. Koniec łuku brwiowego łatwo wyznaczyć przy użyciu ołówka do makijażu. Wystarczy przyłożyć go na ukos, tak by przechodził on dotykając zewnętrznego kącika oka oraz płatka nosa. To właśnie w ten sposób wyznacza się optymalny koniec łuku brwiowego. Jeśli brwi z natury są krótsze, warto przedłużyć je makijażem. Jeśli są dłuższe, lepiej po prostu zostawić w spokoju. Wyrywamy włoski, które rosną niesfornie poniżej łuku brwiowego, nadając delikatnie pożądany kształt. Warto ograniczyć wszelkie niepotrzebne ruchy, bo zbyt mocno wydepilowane brwi potrzebują sporo czasu, by odrosnąć.

Jak wyregulować brwi – u kosmetyczki

Jeśli ma się niesforne, grube i mocne brwi, czasem lepszą opcją będzie oddanie ich w ręce profesjonalistki. Dlaczego? Bo łatwiej jej określić ładny kształt łuku brwiowego i wyrwać tylko te włoski, który naprawdę są zbędne. Współczesne kosmetyczki stawiają na naturalny wygląd łuku brwiowego. Oznacza to, że włosków nie wyrywają nadmiernie. Mogą również zaproponować metody makijażu lub innych sposobów stylizacji, które sprawią, że nawet kiepskie brwi będą prezentować się o niebo lepiej. Mowa tutaj na przykład o hennie pudrowej. To metoda, która sprawdza się w przypadku bardzo wielu kobiet. Będzie odpowiednia nawet wtedy, gdy brwi z natury są jasne i słabo widoczne.

Zobacz także: https://ulotkazdrowia.pl/galaretka-na-wlosy-efekty-laminowania-wlosow/

regulowanie brwi u kosmetyczki

Odżywki do brwi

Czasami brwiom trzeba dać spokój i to na dłużej. Zbyt mocno wyregulowane, nie prezentują się dobrze. Potrzebują wsparcia, na przykład dobrej odżywki, która będzie stymulowała włoski do wzrostu, dzięki czemu pojawi się ich więcej. Można kupić gotowe produkty, który stosuje się codziennie rano i wieczorem. Można też postawić na metody dobrze znane od pokoleń, na przykład na klasyczny olejek rycynowy. Jego stosowanie sprawia, że włoski odrastają, a łuk brwiowy zagęszcza się. Czasami pierwszym krokiem do pięknych brwi jest bowiem ich zapuszczenie. Dopiero wtedy można udać się do kosmetyczki, która przywróci im pożądany piękny kształt.

Redakcja ulotkazdrowia.pl

Redakcja Ulotka Zdrowie składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z obszarów zdrowia, żywienia, mody, urody, zakupów i lifestyle'u. Nasza pasja do dzielenia się wiedzą i pomocą innym sprawia, że każdy artykuł jest starannie opracowany i oparty na najnowszych badaniach i trendach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?