ulotkazdrowia.pl

ulotkazdrowia.pl – zdrowie, uroda, moda

depilacja woskiem w domu
Uroda

Skuteczna i bezbolesna depilacja woskiem w domu

Depilacja woskiem w domu wcale nie musi wiązać się z silnym bólem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych produktów dyskomfort może być znacznie ograniczony, a zabieg przeprowadzany szybko, z dobrym i trwałym efektem. Rynek kosmetyczny oferuje liczne produkty dostosowane do zróżnicowanych typów skóry. Ponadto, z powodzeniem można samodzielnie wykonać domowy wosk do depilacji.

Wosk kosmetyczny

Wosk kosmetyczny to substancja, która umożliwia skuteczne usuwanie drobnych włosków wraz z ich cebulkami. Dzięki temu efekty zabiegu utrzymują się nawet przez cztery tygodnie. Wosk może być stosowany na różne partie ciała, w tym: ręce, nogi, pachy, twarz oraz okolice bikini. Wosk oferowany w sprzedaży jest produkowany przez wielu producentów. Może on zatem różnić się składem oraz ceną. Warto zatem podczas wyboru konkretnego produktu zwrócić uwagę na listę jego składników. Skład powinien być dość prosty. Wszelkie zbędne sztuczne dodatki mogą powodować podrażnienia oraz reakcje alergiczne. Cena wosku zależy w dużej mierze od stopnia rozpoznawalności danej marki. Zatem wyroby czołowych producentów są zazwyczaj nieco droższe od innych.

depilacja woskiem

Wosk kosmetyczny twardy i miękki

Dostępne w sprzedaży produkty występują w postaci miękkich warstw wosku naniesionych na specjalne plastry lub w formie twardej, która powinna być roztopiona przed zastosowaniem.

Depilacja woskiem w domu – wosk kosmetyczny w plastrach

Depilacja woskiem w domu może być wykonywana z użyciem plastrów do depilacji. Są one bardzo wygodne w użyciu. Plastry posiadają warstwę wosku zabezpieczoną ochronną folią. Przed ich użyciem należy pocierać je w dłoniach, aż do ich rozgrzania. Następnie zdejmuje się ochronną warstwę, a plaster przykleja do skóry porośniętej zbędnym owłosieniem. Plastry należy dokładnie docisnąć, a następnie zerwać szybkim ruchem zgodnym z kierunkiem wzrostu włosów. Poszczególne produkty różnych producentów mogą różnić się przeznaczeniem, wielkością oraz skutecznością działania. Wyroby wysokiej jakości umożliwiają usunięcie dużej ilości włosów za pomocą pojedynczego plastra, inne wymagają użycia ich większej ilości. Poza tym, plastry dobrej jakości powinny posiadać w swoim składzie substancje łagodzące podrażnienia oraz pielęgnujące delikatną skórę po zabiegu depilacji. Plastry przeznaczone do usuwania zbędnego owłosienia ze skóry twarzy są niewielkie oraz mają inny skład niż te, które są stosowane na przykład podczas depilacji nóg.

Wosk kosmetyczny twardy

Depilacje woskiem w domu można wykonać za pomocą twardego wosku kosmetycznego. Przed użyciem produkt powinno rozpuścić się na ogniu lub w kuchence mikrofalowej. Następnie płynny wosk nakłada się za pomocą szpatułki na skórę zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W momencie, w którym naniesiona warstwa zastygnie odrywa się ją zdecydowanym ruchem wraz z włosami i ich cebulkami. Podczas wyboru tego typu produktów należy zwrócić uwagę na ich skład oraz na temperaturę topnienia. Zbyt wysoka może być bowiem przyczyną oparzeń skóry.

domowy wosk do depilacji

Depilacja woskiem w domu

Depilacja woskiem w domu można wykonać za pomocą własnoręcznie przygotowywanych produktów. Wśród tego typu wyrobów bardzo dużą popularnością cieszy się tak zwana pasta cukrowa wykonywana z cukru, płynnego miodu oraz soku z cytryny. W celu jej przygotowania należy wymieszać szklankę cukru z 1/4 szklanki płynnego miodu. Składniki można podgrzać na ogniu lub w kuchence mikrofalowej. Po uzyskaniu płynnej konsystencji oraz połączeniu składników do mieszaniny dodaje się sok z połowy cytryny i ponownie podgrzewa. Ponadto, do domowej pasty cukrowej można dodać kilka kropel oliwy z oliwek. Po przestudzeniu domowy wosk aplikuje się na skórę i usuwa zbędne owłosienie. Samodzielnie przygotowany produkt ma wiele zalet. Przede wszystkim zawiera on tylko naturalne składniki. Dzięki temu nie powoduje uczuleń ani podrażnień.

Ponadto, działa bardzo skutecznie. Po trzecie, domowa pasta cukrowa jest dość tania w porównaniu z wyrobami oferowanymi w sprzedaży lub zabiegami w gabinetach kosmetycznych. Wreszcie, domowy wosk nie sprawa trudności podczas jego zmywania z powierzchni skóry. W tym celu wystarczy zastosować ciepłą wodę z odrobiną mydła.