ulotkazdrowia.pl

ulotkazdrowia.pl – zdrowie, uroda, moda

laminowanie włosów galaretką
Uroda

Galaretka na włosy – efekty laminowania włosów

Mocne i piękne włosy to wypadkowa wielu czynników, do których zaliczyć można między innymi dobrze dobraną pielęgnację, a także regularne przeprowadzanie zabiegów upiększających. Galaretka na włosy – czy daje efekty?

Jak dbać o włosy – podstawowe zasady pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów to szerokie i bardzo kompleksowe zagadnienie, na które składa się wiele bardzo różnorodnych czynników. Pierwszym niezwykle ważnym aspektem prawidłowej pielęgnacji włosów jest dobór odpowiednich produktów. Przy wyborze kosmetyków do pielęgnacji włosów należy zwrócić szczególną uwagę na ich skład. Warto zawsze zdecydować się na zakup preparatów, które nie zniszczą włosów i nie podrażnią skóry głowy.

Kolejną bardzo ważną kwestię stanowi odpowiednia ochrona włosów przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Wysoka temperatura, agresywne zabiegi upiększające czy promieniowanie UV mogą mieć ogromny wpływ na pogorszenie kondycji włosa. Unikanie wysokich temperatur i używanie produktów chroniących przed szkodliwym działaniem ciepła pomoże w zachowaniu pięknych i mocnych włosów.

Dodatkowym czynnikiem mającym ogromny wpływ na stan skóry głowy i włosów jest także zdrowa i zbilansowana dieta. Dieta pomagająca w utrzymaniu mocnych i lśniących włosów powinna zawierać spore ilości białka, a także witaminy A, C, E, cynk oraz żelazo.

galaretka na włosy

Galaretka na włosy – laminowanie – na czym polega?

Jednym ze sprawdzonych i skutecznych sposobów na przywrócenie włosom blasku jest zastosowanie laminatu na bazie galaretki. Laminowanie włosów galaretką sprawia, że włosy zostają pokryte warstwą ochronną, dzięki której stają się lśniące i wygładzone. Poza tym laminowanie galaretką nadaje włosom blasku i znacznie ułatwia ich rozczesywanie.

Galaretka na włosy to także świetny sposób na ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi takimi jak promieniowanie UV czy smog. Galaretka zapewnia włosom sporą dawkę protein, dzięki którym możliwym staje się odbudowanie struktury włosa, a także ich mocne i dogłębne nawilżenie.

Jak wykonać laminowanie galaretką?

Do przeprowadzenia zabiegu laminacji galaretką potrzebnym będzie przygotowanie kilku łatwo dostępnych składników. Przed rozpoczęciem zabiegu należy zaopatrzyć się w:

– szampon – może to być szampon stosowany na co dzień, najlepiej o właściwościach oczyszczających,

– galaretkę – kolor galaretki może wpłynąć na delikatne zabarwienie włosów, warto więc wybrać odcień zbliżony do ich naturalnego koloru,

– wodę,

– odżywkę – dobrym rozwiązaniem może okazać się odżywka emolientowa, która sprawdzi się jako idealna baza mieszanki.

Przy przygotowywaniu galaretki należy wziąć pod uwagę długość włosów, jednak zawsze najlepiej będzie zacząć od połączenia 1 łyżki wody z 1 łyżką galaretki. Jeżeli ilość ta okaże się być niewystarczająca, należy przystąpić do proporcjonalnego dokładania składników.

Proces mieszania składników należy rozpocząć od umieszczenia w niewielkim naczyniu galaretki wraz z ciepłą wodą – obydwa składniki należy mieszać do momentu całkowitego rozpuszczenia się proszku. Do powstałej mieszanki należy następnie dodać 1 łyżkę wybranej odżywki. Aby zapobiec powstawaniu grudek, składniki należy połączyć ze sobą w kąpieli wodnej.

Maskę z galaretki nakłada się na uprzednio umyte włosy, omijając okolicę skóry głowy, rozprowadzając powstałą mieszankę na całej długości włosów. Maska powinna pozostać na głowie przez około 40 minut, po tym czasie należy obficie spłukać ją ciepłą wodą.

laminowanie włosów galaretką

Galaretka na włosy – efekty

Laminowanie włosów galaretką przynosi widoczne i dość spektakularne efekty, które w dużym stopniu przyczyniają się do poprawy kondycji włosów. Włosy poddane zabiegowi laminowania są zdecydowanie bardziej odżywione, wzrasta także poziom ich nawilżenia. Zastosowanie galaretki na włosy pozwala na osiągnięcie tzw. „efektu tafli”, który zapewnia niesamowity blask i gładkość włosów.

Częstotliwość wykonywania zabiegu laminowania włosów galaretką powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb, nie można jednak wykonywać go zbyt często. Najlepiej będzie zacząć od jednego zabiegu w miesiącu, w razie potrzeby stopniowo zwiększając liczbę kuracji.