Tutaj jesteś

Kiedy i jaką liposukcję warto wykonać chcąc pozbyć się tkanki tłuszczowej?

24 października 2022 Uroda liposukcja

Osoby chcące pozbyć się tkanki tłuszczowej decydują się na wiele posunięć, które w innych okolicznościach mogłyby zostać uznane za kontrowersyjne. Na liście zabiegów, których wykonanie rozważają, możemy więc znaleźć także liposukcję. Ta cieszy się sporą popularnością nawet pomimo tego, że jest zaliczana do zabiegów inwazyjnych.

Na czym polega liposukcja?

Liposukcja – znana też jako odsysanie tłuszczu – jest zabiegiem przeprowadzanym w obrębie części ciała znanych z tego, że zredukowanie podskórnej tkanki tłuszczowej jest w ich wypadku wyjątkowo trudne. Najczęściej mówi się o niej w odniesieniu do brzucha, choć warto pamiętać o tym, że liposukcja jest wykonywana także w przypadku bioder, pośladków, łydek i okolic kolan.

Rodzaje liposukcji

Liposukcja jest kojarzona przede wszystkim z zabiegiem w jej klasycznym wydaniu. Mając to na uwadze trudno dziwić się, że wywołuje w kolejnych pacjentach spory niepokój. Warto jednak pamiętać, że liposukcja klasyczna nie jest jedyną, na którą można się dziś zdecydować. O sporej popularności mówi się obecnie w odniesieniu do liposukcji kawitacyjnej nazywanej niekiedy ultradźwiękową. Tak naprawdę, nie mamy w tym przypadku do czynienia z prawdziwą liposukcją. Zabieg pozwala jednak na cieszenie się zbliżonymi efektami przy mniejszym obciążeniu, z jakim musi się liczyć nasz organizm. Nie jest aż tak inwazyjny, bo błona komórkowa tkanki tłuszczowej jest rozrywana z użyciem fal ultradźwiękowych o niskiej częstotliwości. Liposukcja kawitacyjna może być też stosowana, aby pozbyć się problemu cellulitu.
Także liposukcja iniekcyjna nie jest zabiegiem tak inwazyjnym, jak jego klasyczna wersja. W tym przypadku do rozpuszczania złogów tłuszczowych wykorzystywane są specjalne preparaty, które wstrzykuje się w miejsca generujące najwięcej problemów. Środek jest podawany w małych porcjach aż do osiągnięcia pożądanych efektów. Zabieg jest więc nie tylko skuteczny, ale również wolny od dolegliwości bólowych.

Liposukcja – zabieg bez tajemnic

Klasyczna liposukcja jest zabiegiem, który wymaga od pacjenta i lekarza starannego przygotowania. Liposukcja w nowoczesnym wydaniu okazuje się być jednak zdecydowanie mniej problematyczna. Oczywiście, trudno liczyć na usuwanie zbędnej tkanki tłuszczowej już podczas pierwszej wizyty w gabinecie. Ta jest przeznaczona na omówienie jego specyfiki oraz znalezienie najskuteczniejszej metody jego przeprowadzenia. Przy liposukcji iniekcyjnej pacjentowi niekiedy proponuje się przyjmowanie preparatów, które wzmocnią jego naczynka krwionośne.

Materiał zewnętrzny

Redakcja ulotkazdrowia.pl

Redakcja Ulotka Zdrowie składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z obszarów zdrowia, żywienia, mody, urody, zakupów i lifestyle'u. Nasza pasja do dzielenia się wiedzą i pomocą innym sprawia, że każdy artykuł jest starannie opracowany i oparty na najnowszych badaniach i trendach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?