Tutaj jesteś

Opalanie natryskowe – efekty opalania natryskowego

15 września 2021 Uroda opalanie natryskowe opinie

Opalanie natryskowe jest jedną z najbezpieczniejszych metod opalania. Pozwala na uzyskanie złocistej i naturalnie wyglądającej opalenizny.
Ten sposób opalania cenią sobie przede wszystkim kobiety w ciąży, ponieważ skóra nie ma kontaktu z promieniowaniem ultrafioletowym, które występuje zawsze podczas zwykłych metod opalania.

Promieniowanie powoduje, że nasz naskórek usiłuje się bronić produkując melaninę, a więc naturalny barwnik skóry. Poza tym samo promieniowanie jest również szkodliwe dla naszej skóry – może powodować alergie, poważne poparzenia, a także przyczynia się do szybszego starzenia się skóry. W związku z tak negatywnymi skutkami naturalnych metod opalania wiele osób decyduje się właśnie na skorzystanie z usług solarium natryskowego.

Solarium natryskowe – jak przygotować się do zabiegu?

Przed wykonaniem zabiegu należy odpowiednio przygotować skórę. Przede wszystkim ciało powinno zostać dokładnie wydepilowane najlepiej woskiem, który dokładnie usuwa nawet najmniejsze włoski. Poza tym należy wykonać peeling. W tym celu najlepiej sprawdzą się produkty gruboziarniste, które doskonale złuszczają stary naskórek. Oczywiście można także przygotować domowy peeling na bazie kawy, miodu lub oleju i na przykład cukru.

Podstawowa zasada odpowiedniego przygotowania skóry to przede wszystkim odpowiedni czas jego wykonania. Depilacji i peelingu nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Skóra powinna mieć odpowiedni czas na regenerację, by ewentualne zaczerwienienia, krosty lub zadrapania mogły zniknąć i się zagoić. W związku z tym tego typu przygotowanie powinno odbyć się co najmniej na dwa dni przed wykonaniem zabiegu. Poza tym skórę w dniu wizyty w salonie nie powinno się nawilżać żadnym produktem. Równie niedozwolone jest używanie antyperspirantu, perfum i innych produktów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na efekty opalania.

opalanie natryskowe

Opalanie natryskowe efekty

Efekty opalania natryskowego widoczne są od razu po zakończeniu zabiegu. Skóra zyskuje złocisty odcień brązu – jego intensywność zależy od potrzeb i oczekiwań klientów, zatem jego odcień na pewno nie będzie ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny. Oczywiście warto również wspomnieć, że efekt zależy również od tego, w jaki sposób skóra została przygotowana. Nieodpowiednia pielęgnacja może spowodować powstawanie nieestetycznych plam lub skrócić trwałość samego zabiegu. Dodatkowo należy pamiętać, ze zaraz po wykonywanym zabiegu nie należy kąpać się przez najbliższe kilka godzin. Poza tym w utrzymaniu efektu pomaga także unikanie wizyt w saunie, jacuzzi oraz kąpieli w chlorowanej wodzie.

Jeśli jednak zastosujemy się do wszystkich zaleceń salonu kosmetycznego, to możemy liczyć na najlepsze efekty, które mogą się utrzymać nawet do dziesięciu dni. Niestety nie da się żadnymi dodatkowymi produktami wydłużyć tego efektu. Po tych dziesięciu dniach opalenizna zaczyna powoli znikać – najszybciej pod pośladkami, biustem, kolanami oraz w okolicy pach i bikini. Jest to związane przede wszystkim z nadmierną potliwością skóry w tych miejscach oraz tarciem przez ubranie. Jeśli opalenizna nie schodzi równomiernie i zaczynają powstawać plamy szczególnie w widocznych miejscach, to wystarczy wykonać peeling.

Opalanie natryskowe cena

Cena zabiegu zależy przede wszystkim od partii ciała, które zostaną opalone. Im ich więcej tym cena wzrasta – opalanie całego ciała to koszt rzędu około trzystu złotych. Cena w wielu przypadkach zależy także od renomy salonu kosmetycznego i wielkości miasta, w którym się znajduje. Z pewnością cena zabiegu w dużym mieście będącym stolicą województwa będzie zdecydowanie wyższa niż w mniej popularnej miejscowości poza granicami miasta. Na cenę wpływa także jakość i wartość wykorzystywanych produktów.

opalanie natryskowe zalety

Opalanie natryskowe opinie

Opalanie natryskowe zyskuje coraz więcej zwolenników i cieszy się doskonałymi opiniami na wielu stronach internetowych. Na początku stosowane było przede wszystkim przez kulturystów i zawodników fitness. Jednak obecnie panuje trend, który skłania wiele kobiet do dbania o własną skórę. W związku z tym coraz częściej rezygnują z naturalnego opalania na słońcu lub w solarium, które niesie za sobą jedynie negatywne skutki.

Przeciwwskazania do zabiegu

Z opalania natryskowego muszą zrezygnować osoby, które borykają się chorobami skóry lub mające świeże zadrapania i rany. Głównymi przeciwwskazaniami są wszelkie alergie skórne, łuszczyca, nadmierna potliwość, wypryski, zapalenie skóry, trądzik, a także astma. Przed wykonaniem zabiegu można również skonsultować się z dermatologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu, by w przypadku ewentualnych przeciwwskazań nie pogłębić żadnego problemu skórnego.

Redakcja ulotkazdrowia.pl

Redakcja Ulotka Zdrowie składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z obszarów zdrowia, żywienia, mody, urody, zakupów i lifestyle'u. Nasza pasja do dzielenia się wiedzą i pomocą innym sprawia, że każdy artykuł jest starannie opracowany i oparty na najnowszych badaniach i trendach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?