ulotkazdrowia.pl

ulotkazdrowia.pl – zdrowie, uroda, moda

ocet jabłkowy na czczo
Dieta

Ocet jabłkowy na odchudzanie – czy przynosi efekty?

Ocet jabłkowy jest znany już od starożytności. Ojciec medycyny, Hipokrates, zalecał picie octu jabłkowego z miodem, by wyleczyć kaszel i przeziębienie. Dziś wiemy, że ocet jabłkowy ma wiele innych zalet. Ocet jabłkowy na odchudzanie – jak go stosować, by przyniósł jak najlepsze efekty?

Dlaczego warto go pić?

Niepasteryzowany i niefiltrowany ocet jabłkowy to bogactwo wielu cennych składników. Żywe kultury bakterii, aminokwasy, enzymy czy bioflawonoidy mają bardzo dobry wpływ na nasz organizm. Dzięki temu ocet jabłkowy jest stosowany w lecznictwie, jak i w kosmetyce.

Ocet jabłkowy ma kwaśny odczyn. Dlatego świetnie sprawdzi się w problemach z refluksem czy wzdęciami. Ocet jabłkowy na czczo zrównoważy odczyn pH w żołądku i usprawni trawienie. Trzeba jedynie pamiętać, by nie pić octu prosto z butelki. Jest on zbyt mocny. Łyżkę octu mieszamy ze szklanką wody i dopiero w takiej postaci spożywamy.

Ocet jabłkowy ma również działanie odkażające. Pijąc go codziennie zwalczymy wirusy i bakterie. Jest to bardzo ważne przede wszystkim jesienią, gdy pogody są bardzo zmienne, a my narażeni jesteśmy na silne wiatry oraz deszcze. Ocet jabłkowy pomaga wzmocnić układ immunologiczny.

Zobacz także: https://ulotkazdrowia.pl/jak-schudnac-5-kg-w-tydzien-lub-miesiac/

ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy na odchudzanie – jak działa?

Zdobył wielu zwolenników. Bardzo często jest również wykorzystywany w trakcie walki z nadprogramowymi kilogramami. Czy naprawdę picie octu jabłkowego pomoże schudnąć?

Warto wiedzieć, że składniki zawarte w occie jabłkowym przyspieszają rozszczepianie się tłuszczów. Nie znaczy to jednak, że ocet jabłkowy na odchudzanie jest wystarczający. Racjonalna dieta oraz wprowadzenie do codziennego planu dnia dużej dawki ruchu jest niezbędne, by zacząć tracić zbędne kilogramy. Warto jednak pamiętać, że ograniczenie spożycia kalorii oraz picie octu jabłkowego pomoże w walce z nadwagą.

Kolejną zaletą octu jabłkowego jest wspomaganie trawienia. Wydziela się więcej soków żołądkowych oraz szybciej są syntetyzowane enzymy trawienne. Wypicie octu jabłkowego powoduje uczucie sytości, co również ułatwia walkę z nadwagą.

Polecamy: https://ulotkazdrowia.pl/czy-warto-stosowac-bialko-na-redukcji/

Zastanawiając się ocet jabłkowy jak pić należy pamiętać, że należy zachować odpowiednie proporcje octu jabłkowego oraz wody. Nie powinno się również wypijać jednorazowo większej ilości octu jabłkowego, gdyż może uszkodzić on szkliwo zębów. W skrajnych sytuacjach może dojść do podrażnienia lub poparzenia przełyku lub jamy ustnej.

Ocet jabłkowy na odchudzanie najlepiej przygotować z łyżki octu oraz szklanki przegotowanej wody. Dietetycy polecają taką mieszankę przede wszystkim tym osobom, które zjadły bardzo obfity posiłek lub walczą z apetytem na słodycze lub fast foody.

Jak zrobić ocet jabłkowy?

Samodzielne wykonanie octu jabłkowego nie jest skomplikowane. Wystarczy użyć na kilogram jabłek 5 łyżek cukru. Warto wykorzystać cukier trzcinowy lub zastąpić go miodem. Wszystko zalewamy 1 litrem wody.

Trzeba pamiętać, że przygotowując ocet jabłkowy z owoców należy usunąć gniazda nasienne oraz pokroić je na mniejsze części. Im mniejsze będą części jabłek, tym więcej zmieści się ich w słoiku. Należy również dobrze rozmieścić je w słoju, by były ciasno ułożone.

Warto wiedzieć, że do zrobienia octu jabłkowego można również wykorzystać obierki po jabłkach. Wtedy nic się nie zmarnuje. Zalewając jabłka wodą z cukrem należy pamiętać, że wszystkie owoce muszą znaleźć się pod wodą. Nic nie może wystawać ponad powierzchnię.

jabłko

Słoik przykrywamy gazą. Ważne jest, by był przykryty tak, by zapewnić owocom dopływ powietrza. Ważne jest również mieszanie w słoju. Dzięki temu nie dopuścimy do rozwoju pleśni, która spowoduje, że ocet stałby się bezużyteczny.

Słoik powinien znajdować się w ciemnym miejscu. Ważna jest również, by była temperatura pokojowa. Ocet jabłkowy będzie dobry po 2 – 3 tygodniach. Trzeba pamiętać, że w niższej temperaturze do fermentacji dojdzie później.

Po stwierdzeniu, że ocet jabłkowy jest odpowiedni należy go przecedzić przez gazę, ściereczkę lub gęste sito. Po kilku dniach, gdy płyn się wyklaruje przelewamy ocet ponownie. Następnie możemy zlać go do butelek i cieszyć się cudownymi właściwościami.

Zobacz także: https://ulotkazdrowia.pl/ile-mozna-schudnac-w-tydzien/

Ocet jabłkowy będzie miał żółty kolor. Będzie również mętny, co jest prawidłowym objawem.

Ocet jabłkowy na odchudzanie ma wiele właściwości. Warto pamiętać, że znalazł swoje zastosowanie również w innych dziedzinach. Warto wykorzystać go do pielęgnacji włosów. Ocet jabłkowy usunie łupież oraz przywróci kolor matowym włosom. Warto wykorzystać go również jako płukankę do ust. Działa przeciwzapalnie, zapobiega paradontozie oraz niweluje przebarwienia na zębach.