Tutaj jesteś

Jak zlecić tłumaczenie medyczne? Rodzaje tłumaczeń i ich zastosowanie

2 sierpnia 2022 Zdrowie tłumaczenie medyczne


Tłumaczenia medyczne są rodzajem tłumaczeń specjalistycznych, do których wykonania trzeba posiadać odpowiednią wiedzę nie tylko w zakresie językowym, lecz również medycznym. Jak zlecić tłumaczenie medyczne?

Tłumaczenia medyczne – kiedy są konieczne?

Z tłumaczeń medycznych korzysta się w sytuacji, gdy konieczne jest przełożenie treści albo wypowiedzi, które dotyczą medycyny, dlatego też wymagają one od tłumacza znajomości specjalistycznej terminologii.

 • W ramach tłumaczeń medycznych prowadzi się między innymi tłumaczenia:
 • wyników badań
 • kart informacyjnych ze szpitali
 • wypisów ze szpitali
 • zaświadczeń medycznych
 • historii chorób pacjentów
 • skierowań na badania
 • zwolnień lekarskich
 • broszur medycznych
 • ulotek leków
 • instrukcji obsługi urządzeń medycznych
 • publikacji naukowych
 • artykułów medycznych

Jak widać, tłumaczenia medyczne mają szerokie zastosowanie i obecnie są one używane w różnych celach, by uzyskać potrzebną dokumentację w konkretnym języku. Również można wykorzystać je jako tłumaczenia ustne, na przykład podczas wizyt lekarskich, rozpraw sądowych.

Kto zajmuje się prowadzeniem tłumaczeń medycznych?

Do wykonania tłumaczenia medycznego należy posiadać właściwe przygotowanie, dlatego też tego typu tłumaczenia nie można zlecić w każdym biurze zajmującym się prowadzeniem przekładów.

Najlepiej zdecydować się na biuro, które ma doświadczenie w tym zakresie i zatrudnia lub współpracuje z osobami dysponującymi wiedzą językową i medyczną. Takie usługi oferuje między innymi kancelariatlumacza.pl.

Rodzaje tłumaczeń medycznych

Tłumaczenia medyczne mogą być podzielone na różne kategorie w zależności od ich sposobu wykonania oraz przeznaczenia.

Jak wspomniano wcześniej, tłumaczenia te mogą być prowadzone zarówno pisemnie, jak i ustnie, dlatego też jest to podstawowy podział przekładów medycznych.

Również dzieli się je na różne kategorie w zależności od tego, jakiej dziedziny medycyny dotyczą. W tym przypadku przekład wykonuje osoba, która ma w danej dziedzinie dużą wiedzę i doświadczenie, na przykład może to dotyczyć różnych specjalności medycznych jak pediatria, kardiologia, neurologia.

Więcej informacji dotyczących tłumaczeń medycznych można znaleźć na stronie internetowej: https://kancelariatlumacza.pl/tlumaczenia-medyczne/.

Jak zlecić tłumaczenie medyczne?

Zlecenie tłumaczeń medycznych może być wykonane na kilka sposobów. Aktualnie możliwe jest to zarówno bezpośrednio w biurze tłumaczeniowym, jak i internetowo.

Internetowe tłumaczenia medyczne cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, ponieważ pozwalają one na łatwe zlecenie przekładu bez potrzeby wychodzenia z biura czy też z domu. Do zlecenia przekładu pisemnego treści jest w takiej sytuacji konieczne posiadanie jej wersji elektronicznej albo przygotowanie skanu lub zdjęcia. Następnie materiał należy przekazać do biura, aby uzyskać wycenę usługi. Po wycenie i akceptacji tłumacz przystępuje do realizacji zlecenia. 

Gdy przekład będzie gotowy, zostanie on natychmiast przekazany do klienta na podany przez niego adres poczty elektronicznej.

Redakcja ulotkazdrowia.pl

Redakcja Ulotka Zdrowie składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z obszarów zdrowia, żywienia, mody, urody, zakupów i lifestyle'u. Nasza pasja do dzielenia się wiedzą i pomocą innym sprawia, że każdy artykuł jest starannie opracowany i oparty na najnowszych badaniach i trendach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?