Grzybica może rozwijać się w organizmie człowieka przez wiele lat. Często na początku jej objawy są bardzo niespecyficzne i dopiero po pewnym czasie dotyczą układu pokarmowego. U chorych z kandydozą dochodzi do nadmiernego rozrostu grzybów z rodzaju Candidia. Przez co nie występują one już w równowadze z bakteriami kwasu mlekowego, tak jak ma to miejsce w zdrowym organizmie. Przyczyn takiego stanu również może być wiele, jednak najczęściej powoduje go nadmiar cukru w diecie i zaburzenia flory bakteryjnej. Jakie są objawy zagrzybienia organizmu? Podpowiadamy.
Zagrzybienie organizmu — objawy ogólnoustrojowe
Objawy zagrzybionego organizmu, zwłaszcza w początkowej fazie tej choroby są bardzo niespecyficzne. Obejmują przewlekłe zmęczenie, senność, bóle głowy czy obniżenie nastroju. Choć wywołują je toksyny znajdujące się w grzybach, to pacjent początkowo nie kojarzy tych dolegliwości z kandydozą.
Jeżeli jednak w ostatnim czasie przyjmował antybiotyki, mocno się stresował lub był poddawany metodom leczenia takim jak chemioterapia, radioterapia czy działaniu hormonów, powinien udać się do lekarza, celem zdiagnozowania przyczyny złego samopoczucia. Jeśli jest nią zagrzybienie organizmu, może zacząć stosować na przykład zioła dostępne na stronie: https://www.izielnik.pl/naturalne-suplementy-na-odgrzybianie-organizmu. Należy jednak pamiętać, że taka kuracja powinna być przeprowadzana wyłącznie pod kontrolą specjalisty, ponieważ niektóre produkty w pewnych sytuacjach mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne.
Zagrzybienie organizmu — objawy ze strony układu pokarmowego
Zagrzybiony organizm po pewnym czasie daje również objawy miejscowe. W przypadku grzybicy ogólnoustrojowej najczęściej występują objawy ze strony układu pokarmowego. Chory wówczas może odczuwać silny ból brzucha, mieć problemy ze wzdęciami, biegunkami, czy zaparciami. Nierzadko u pacjentów z kandydozą wyczuwalny jest też specyficzny, nieprzyjemny zapach z ust. W takiej sytuacji należy udać się do lekarza, celem zdiagnozowania tej dolegliwości i doboru właściwej terapii.
Jak odgrzybić organizm?
Odgrzybianie organizmu powinno być kontrolowane przez lekarza, który może przepisać pacjentowi specjalne leki. Bardzo często jednak proces ten jest żmudny i wymaga całkowitej zmiany diety, a także stosowania dodatkowych preparatów wspomagających usuwanie toksyn, takich jak zioła na odgrzybianie organizmu.
Z jadłospisu powinniśmy więc wyeliminować przede wszystkim wszystkie cukry proste, używki, a także drożdże i sery pleśniowe. Musi być ona bogata w błonnik, kiszonki i jogurty z bakteriami prebiotycznymi. Bardzo istotne w procesie leczenia kandydozy są również zioła na odgrzybianie organizmu. Wśród najpopularniejszych produktów polecanych podczas takiej kuracji wymienia się olejek z oregano, kurkumę, olej kaprylowy czy czosnek. Są one dostępne w formie tabletek lub mieszanek do sporządzenia naparu.
Artykuł sponsorowany