ulotkazdrowia.pl

ulotkazdrowia.pl – zdrowie, uroda, moda

dentysta kraków
Uroda

Czym zajmuje się dentysta Kraków?

Leczeniem zębów, jamy ustnej oraz obszarów twarzoczaszki zajmuje się dentysta Kraków oferuje tym zakresie spore możliwości. Stomatolog jest absolwentem kierunku lekarsko-dentystycznego, który wymaga szerokiej wiedzy. W tym artykule wyjaśnimy, kiedy warto udać się do dentysty.

Czym zajmuje się stomatolog?

Należy pamiętać, że stomatologia to bardzo trudny dział medycyny, który skupia się na diagnozowaniu i leczeniu. Poprawna profilaktyka chorób jamy ustnej jest niezbędną kwestią w zawodzie stomatologa. Ciężko jest określić, kiedy najlepiej udać się do dentysty. Zasad higieny jamy ustnej uczymy się od dziecka, ale niestety później w dorosłym życiu wiele osób o nich nie pamięta. Zasada jest taka, że im częściej, tym oczywiście lepiej. Nie rzadziej, niż raz w roku powinny się odbywać wizyty kontrolne u stomatologa. Są one bardzo ważne, ponieważ umożliwiają wykrycie problemu w początkowym stadium. Jeśli leczenie zostanie wdrożone w odpowiednim czasie to bardzo możliwe, że uda się uniknąć leczenia kanałowego. Nie należy unikać kontroli rutynowych, ponieważ leczenie stomatologiczne jest trudne i nierzadko bolesne. Czasami jednak niezbędna jest niezaplanowana wizyta. Jeśli ból staje się nie do zniesienia to wtedy nie ma na co czekać. Powodem do niepokoju mogą być również stany zapalne w jamie ustnej, a także nasilająca się nadwrażliwość na zimne lub gorące napoje.

Higiena jamy ustnej

Objawem próchnicy mogą być też obrzęknięte dziąsła oraz nieprzyjemny zapach z ust. Szczegółowy wywiad z pacjentem jest podstawową czynnością, do jakiej dochodzi podczas wizyty. Pacjent jest pytany przede wszystkim o alergie na preparaty, które mogą być wykorzystane w trakcie leczenia. Kolejny etap to zbadanie błon śluzowych jamy ustnej oraz stanu uzębienia. Czasami trzeba wykonać RTG pojedynczego zęba lub dostarczyć pantogram, żeby dokładnie zdiagnozować problem. W trudniejszych przypadkach trzeba wykonać również badanie USG lub tomografię komputerową. Niezwykle szeroki jest zakres wiedzy, jaką powinien posiadać każdy stomatolog. Głównym zadaniem stomatologa jest leczenie wad zgryzu oraz zapobieganie i leczenie próchnicy. Żeby wykluczyć choroby trzeba regularnie odwiedzać specjalistów. Najlepiej korzystać z usług renomowanych klinik stomatologicznych, które wiele lat działają na rynku i cieszą się dobrą opinią. Pacjenci skarżący się na ból zęba kierują się w pierwszej kolejności do gabinetu stomatologicznego. Dentysta Kraków zajmuje się również zabiegami profilaktycznymi, wśród których można wymienić fluoryzację, lakowanie oraz piaskowanie.