Tutaj jesteś

Najlepsze ćwiczenia na cellulit dla kobiet

8 października 2021 Lifestyle ćwiczenia na cellulit

Cellulit to jeden z najczęstszych pojawiających się kompleksów współczesnych kobiet. Pojawia się on najczęściej na pośladkach i udach, tworząc efekt pomarańczowej skóry. Co ciekawe z tym problemem borykają się również osoby na stałe związane z dietą i sportem. Nawet regularne ćwiczenia na uda i pośladki cellulitu nie wykluczają. Poznaj ciekawe ćwiczenia na cellulit.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje zazwyczaj w wyniku nadmiernego gromadzenia się tkanki tłuszczowej lub wody zaraz pod powierzchnią skóry. Najbardziej narażone są uda i pośladki, choć niektóre kobiety dostrzegają cellulit także na brzuchu i ramionach.

Zobacz także: https://ulotkazdrowia.pl/jak-schudnac-5-kg-w-tydzien-lub-miesiac/

Ilość komórek tłuszczowych u dorosłego człowieka zawsze jest stała – zmianie ulega jedynie ich stopień wypełnienia. Zatem prowadząc zdrowy tryb życia, przy odpowiednio zbilansowanej diecie, prawidłowym nawodnieniu i aktywności fizycznej komórki tłuszczowe nie przepełniają się, a więc skóra nadal pozostaje gładka. Niemniej przepełnienie adipocytów tłuszczem najczęściej zdarza się u kobiet. Żeńskie hormony zwłaszcza przed miesiączką lub podczas ciąży stymulują odkładanie się nadmiaru tłuszczu i wody pod skórą.

ćwiczenia na cellulit dla kobiet

Co pomaga w walce z cellulitem – ćwiczenia na cellulit

Najlepszą i jednocześnie najefektywniejszą drogą do likwidacji cellulitu są ćwiczenia fizyczne. Kluczem do sukcesu jest oczywiście ich regularność – w innym wypadku ich efekty nie będą zadowalające albo w ogóle się nie pojawią. Odpowiedni zestaw ćwiczeń ma również inne zalety. Dzięki nim skóra staje się ujędrniona, napięta i dotleniona. Dodatkowo redukują poziom tkanki tłuszczowej, co pomaga w utracie zbędnych kilogramów.

Oprócz treningu bardzo ważna jest również dieta. Przede wszystkim należy zrezygnować z wszelkich używek. Rzucenie palenia papierosów pozwoli uelastycznić skórę i pozbyć się jej szarego odcienia. Natomiast ograniczenie spożycia alkoholu pomoże pozbyć się obrzęków i zastojów wody pod skórą. Równie ważne jest zrezygnowanie ze spożywania wysoko przetworzonych produktów. Zawierają one sztuczne dodatki, konserwanty i barwniki, które dodatkowo sprzyjają odkładaniu się tłuszczu pod skórą. Nie należy także zapominać o wypijaniu odpowiedniej ilości wody – co najmniej 1,5 litra dziennie.

Warto zobaczyć: https://ulotkazdrowia.pl/ile-mozna-schudnac-w-tydzien/

Najlepsze ćwiczenia na cellulit

Najpopularniejszym ćwiczeniem pomagającym w walce z cellulitem na udach i pośladkach są przysiady. Nie wymagają one wizyt na siłowni ani żadnych dodatkowych sprzętów do ćwiczeń. Niemniej przysiady szybko spalają tkankę tłuszczową, a także doskonale wzmacniają mięśnie nóg i pośladków oraz wzmacniają stawy. Oczywiście ich efekty są zauważalne dopiero wtedy, gdy ćwiczenia są prawidłowo wykonywane. Pozycją wyjściową do przysiadów są delikatnie ugięte nogi w kolanach i lekki rozkrok – stopy powinny znajdować się w tej samej linii co biodra. Dodatkowo biodra powinny być odrobinę wypchnięte do tyłu, a głowa powinna być idealnym przedłużeniem prostego kręgosłupa. Taka pozycja pozwala wykonać prawidłowo przysiad, podczas którego kąt między udem a podudziem powinien mieć dziewięćdziesiąt stopni. Co ważne – w trakcie ćwiczenia stopy nie mogą odrywać się od podłoża.

ćwiczenia na cellulit

Zobacz także: https://ulotkazdrowia.pl/picie-sody-oczyszczonej-wlasciwosci-i-funkcje/

Ćwiczenia na cellulit – hula-hop

Drugim ciekawym ćwiczeniem na wyeliminowanie cellulitu jest trening z hula – hop. Tu niestety niezbędne będzie posiadania lub dostęp do sprzętu sportowego, jakim jest koło hula-hoop. Oprócz sprzętu niezbędna będzie również odpowiednia ilość wolnego miejsca. Sam trening opiera się jedynie na wprawieniu w ruch koło hula-hoop za pomocą całego ciała – przede wszystkim bioder i pośladków. Dla niektórych te ćwiczenia na cellulit są niezwykle trudne i czasem trudno im utrzymać koło w ruchu przez dłużej niż kilka sekund. Kluczem do sukcesu jest oczywiście prawidłowa pozycja wyjściowa – lekki rozkrok i napięte mięśnie brzucha i pośladków. Następnie delikatnie kołysząc biodrami, pozwalamy, aby koło było cały czas w ruchu. Taki trening angażuje przede wszystkim mięśnie brzucha, ud i pośladków, czyli tam, gdzie najczęściej pojawia się cellulit. Efekty tego treningu będą większe, jeśli zamiast zwykłego koła hula-hoop użyjemy tego wyposażonego w dodatkowe kulki masujące.

Dodatkowe sposoby w walce z cellulitem

Wiele kobiet zapomina, że w walce o cellulit ważne są nie tylko ćwiczenia i dieta, ale także pielęgnacja. Regularne wykonywanie peelingów i masaży może przyczynić się do zmniejszenia widoczności nierówności skóry. Stosowanie specjalistycznych kremów na cellulit przed i po cwiczeniach to również doskonały sposób na ujędrnienie i wyrównanie skóry. Jednak należy pamiętać, że sama pielęgnacja nie usunie na stałe cellulitu. Zwalczać go należy od środka, a więc jego przyczyny.

Redakcja ulotkazdrowia.pl

Redakcja Ulotka Zdrowie składa się z zespołu doświadczonych specjalistów z obszarów zdrowia, żywienia, mody, urody, zakupów i lifestyle'u. Nasza pasja do dzielenia się wiedzą i pomocą innym sprawia, że każdy artykuł jest starannie opracowany i oparty na najnowszych badaniach i trendach.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?