Ulotka Zdrowia
Żelowy duży klin - Scholl

Żelowy duży klin - Scholl

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Scholl
  • Postać: urządzenie
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Żelowy duży klin

Scholl Żelowy duży klin to produkt, który rozdziela zachodzące palce. Zmniejsza w ten sposób tarcie miedzy nimi. Z pomocą tych klipsów, można poprawić komfort chodzenia. Produkt można stosować wielokrotnie. Nadaje się do mycia.

Żelowy duży klin - Scholl zastosowanie 

Produkt nadaje się jedynie do użytku zewnętrznego. Produkt należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Haluksy – problem koślawych palców

Haluksy nie są tylko problemem estetycznym, ale także zdrowotnym utrudniają chodzenie i sprawiają ból. Są karą za noszenie niewłaściwego obuwia. Jeżeli decydujemy się na noszenie butów na wysokim obcasie i o wąskim czubku, musimy mieć świadomość, że będzie to powodowało deformacje stopy. Przedstopie w takim obuwiu ulega przeciążeniu. Stopa powoli ześlizguje się z obcasa. Wtedy to łuk poprzeczny stopy zapada się i powstaje tzw. płaskostopie poprzeczne. Palce od przodu i z boków ulegają naciskom, co stopniowo, acz trwale, deformuje ich ustawienie. W takiej sytuacji palec zaczyna odchylać się na bok. Drugi palec natomiast unosi się do góry. Od strony przyśrodkowej, na wysokości stawu śródstopno-paliczkowego, tworzy się dodatkowe uwypuklenie na głowie pierwszej kości śródstopia, które jest zapalnie zmienioną kaletką maziową. Początkowo nie wiąże się to z żadnym bólem. Jednak z czasem pojawiają się bolesne stany zapalne, a także otarcia miedzy palcami.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Żelowy duży klin

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."