Ulotka Zdrowia
Xylometazolin (WZF) 0.1% - Krople do nosa, 10 ml

Xylometazolin (WZF) 0.1% - Krople do nosa, 10 ml

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Polfa
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: krople
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Xylometazolin (WZF) 0.1%

Xylometazolin (WZF) 0.1% to krople do nosa stosowane w niedrożności przewodu nosowego. Mogą być stosowane u dorosłych i dzieci powyżej 12 roku życia.

Działanie leku polega na pobudzeniu receptorów alfa-adrenergiczne znajdujących się w naczyniach krwionośnych błony śluzowej nosa. W skutek jego działania dochodzi do ich zwężenia, a tym samym ustępuje przekrwienie i wszelkie obrzęki. Pacjent odczuwa ulgę w postaci łatwiejszego oddychania przez nos. Nie wskazany u osób po usunięciu przysadki lub po innych zabiegach polegających na odsunięciu opony twardej. 

Skład

1 ml roztworu zawiera:

substancję czynną : 1 mg ksylometazoliny chlorowodorek

substancję pomocniczą: disodu fosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan jednowodny, sodu chlorek, sorbitol, disodu edetynian, benzalkoniowy chlorek roztwór, woda oczyszczona.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 2-3 krople do każdego otworu nosowego co 8-10 godzin.

Nie podawać więcej niż 3 dawki do każdego otworu nosowego na dobę.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Xylometazolin (WZF) 0.1%

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."