Ulotka Zdrowia
Xenna zioła na zaparcia - saszetki z suszonymi liśćmi

Xenna zioła na zaparcia - saszetki z suszonymi liśćmi

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: USP Zdrowie
  • Pojemność: 20 sztuk
  • Postać: ziarno
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Xenna zioła na zaparcia

Xenna zioła na zaparcia to lek w formie saszetek z suszonymi liśćmi senesu, które można zaparzać. Substancją czynną preparatu są antranoidy, nazywane również sennozydami, zawarte w liściach z rodzaju Senna Mill. Preparat wskazany jest do doraźnego leczenia zaparć. Lek mogą stosować osoby powyżej 12 roku życia. Lek ten zaliczany jest do leków przeczyszczających o niegwałtownym działaniu. Pod wpływem wrzącej wody z ziół zamkniętych w saszetce uwalniają się sennozydy.

Xenna zioła na zaparcia składniki

Składniki preparatu nie są wchłaniane przez układ pokarmowy. Dopiero bakterie zamieszkujące jelito grube przekształcają sennozydy w aktywny metabolit, którego działanie polega na pobudzeniu perystaltyki jelit i skróceniu czasu pasażu treści jelitowej.

Xenna zioła na zaparcia - dawkowanie

Saszetkę należy umieścić w szklance i zalać 200 ml wrzątku. Pozostawić do zaparzenia na 10 minut. Należy wypić taki napar zaraz przed snem. Efekty działania pojawiają się po 8-10 godzinach od jego zastosowania.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Xenna zioła na zaparcia

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."