Ulotka Zdrowia
Xenna Balance - Leczenie przewlekłych zaparć

Xenna Balance - Leczenie przewlekłych zaparć

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: USP Zdrowie
  • Pojemność: 20 sztuk
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Xenna Balance

Xenna Balance to wyrób medyczny, który przeznaczony jest do leczenia przewlekłych zaparć. Dostępny jest w postaci proszku do sporządzenia doustnego roztworu o smaku cytrynowym. W skład jednej saszetki Xenny Balance wchodzi substancja osmotycznie czynna: makrogol 3350 w dawce 13,125 g oraz kompleks niezbędnych elektrolitów. Preparat może być stosowany do leczenia przewlekłych zaparć, które pojawiają się u osób powyżej 12 roku życia. Preparat działa miejscowo w obrębie jelita grubego. Nie jest wchłaniany do organizmu. Jego substancja aktywna posiada zdolność do wiązania wody, dzięki czemu może wpływać na konsystencję stolca. Xenna Balance rozpuszczona w wodzie tworzy roztwór izoosmotyczny, co oznacza, że ryzyko odwodnienia jest minimalne.

Xenna Balance proszek do sporządzania roztworu doustnego - dawkowanie

Zawartość saszetki należy rozpuścić w 125 ml wody. Wszystko należy dokładnie wymieszać, aby wszystko dokładnie się rozpuściło, a następnie preparat należy wypić. Przyjmowanie środka należy zacząć od jednej saszetki, którą należy przygotowywać rano. Na dzień, nie należy przekraczać 3 saszetek preparatu. W większości przypadków, właściwa perystaltyka jelit powróci do 48 godzin.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Xenna Balance

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."