Ulotka Zdrowia
Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem - Scholl

Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem - Scholl

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Scholl
  • Pojemność: 8 sztuk
  • Postać: plastry
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem

Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem marki Scholl zmniejszają ucisk na bolące miejsca i natychmiast przynoszą ulgę. Pomagają w skuteczny sposób usunąć odciski. Działają bezpośrednio na odcisk. Jednocześnie chronią zdrową skórę przed uszkodzeniem. W opakowaniu znajduje się osiem ochronnych plastrów.

W składzie plastrów znajduje się kwas salicylowy, który ma działanie keratolityczne. Oznacza to, że ma on zdolność do złuszczania odcisków. Miękkie plastry z poduszeczką zapewniają natychmiastowe uczucie ulgi, a plaster leczniczy chroni zdrową skórę otaczającą odcisk.

Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem - zastosowanie 

Plaster należy przyłożyć mocno do środkowej części odciska. Plaster leczniczy należy przykryć plastrem ochronnym, a następnie przymocować go przy użyciu plastrów. Czynność należy powtarzać codziennie aż do czasu, gdy odcisk można będzie usunąć.

Dlaczego powstają odciski na stopach?

Odciski na stopach są efektem nadmiernego zrogowacenia naskórka. Przyczyną ich powstawania jest silny nacisk na miejsce, gdzie zmiana się pojawiła. Nacisk powoduje, że obciążonej strefie gromadzi się większa ilość krwi, co powoduje wzrost temperatury. Organizm próbuje wtedy za wszelką cenę pozbyć się uszkodzonych tkanek. Wywołuje to nadprodukcję rozrodczych komórek naskórka i powstawanie zrogowaceń – tzw. modzeli.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Wodoodporne plastry na odciski z opatrunkiem

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."