Ulotka Zdrowia
Witamina D3 Forte 4000 IU - Aliness 120 kaps

Witamina D3 Forte 4000 IU - Aliness 120 kaps

Ocena na podstawie 2 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Aliness
  • Pojemność: 120 sztuk
  • Postać: kapsułki
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Witamina D3 Forte 4000 IU

Witamina D3 Forte 4000 IU stanowi jedną z bardziej niedocenionych witamin dla zdrowia człowieka. Jest odpowiedzialna za wiele procesów zachodzących w organizmie człowieka.

Zastosowanie Witamina D3 Forte 4000 IU - Aliness

Występujące niedobory tej witaminy mogą powodować krzywicę oraz osteoporozę jak również, na co wskazują najnowsze badania zaburzenia funkcjonowania systemu immunologicznego, pojawienie się choroby Hashimoto, chorób psychicznych.
Zrównoważony poziom zawartości witaminy D w organizmie człowieka jest koniecznym od odpowiedniego działania procesu wchłaniania wapienia i fosforanów w przewodzie pokarmowym. Witamina D odpowiada również za proces wchłaniania w obrębie nerek oraz ma bezpośredni wpływ na rozwój i mineralizację kości.

Nieodpowiednie stężenie zawartości witaminy D powoduje zaburzenia w wchłanianiu wapnia z pożywienia, a to kolei przyczynia się do nieprawidłowego rozwoju kości i zębów. to prowadzi do krzywicy, osteoporozy, osteomalacji.
Odpowiada ona również za liczbę siłę komórek mięśniowych. Niedobór witaminy sprzyja częstszym upadkom człowieka ze względu na osłabienie mięśni.
Witamina D powstaje w skórze z 7-dehydrocholesterolu, tzw. prowitaminy D3 w efekcie działania promieniowania ultrafioletowego. Stanowi nieliczną witaminę, którą organizm człowieka wytwarza samodzielnie.

Stopień syntezy witaminy D w organizmie człowieka jest w głównej mierze uzależniony od szerokości geograficznej. W Polsce kąt padania promieni społecznych jest odpowiedni do syntezy witaminy D. Dobre warunki występują pomiędzy miesiącami kwiecień a wrzesień. W kolejnych miesiącach skóra nie wytwarza witaminy. Ponadto na ograniczenie wytwarzania witaminy D mają wpływ zanieczyszczenia powietrza oraz stosowanie filtrów. Synteza zmniejsza się wraz z wzrostem wieku oraz stopnia zrogowacenia naskórka.
Witamina D sprzyja w dobrym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Odpowiedni poziom zawartości tej witaminy wspomaga również funkcjonowanie wszystkich mięśni. Ponadto odpowiada za utrzymanie poziomu wapnia we krwi oraz wspiera proces wchłaniania wapnia i fosforu.

Witamina D3 Forte 4000 IU - Aliness Skład:

Oliwka z oliwek; żelatyna wołowa, gliceryna, woda, witamina D3 (cholekalcyferol).
1 tabletka składa się z: Witamina D 100 µg = 4000 j.m. (2000,00% RWS*)
*RWS - referencyjna wartość spożycia

Przechowywanie:
Należy przechowywać w zaciemnionym miejscu, w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu. Chronić przed dziećmi.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Witamina D3 Forte 4000 IU
Kaik
Ocena produktu

W taką porę jak teraz bardzo ważne jest aby systematycznie brać witaminę D !


Olo
Ocena produktu

To jest jakaś nowa firma produkująca suplementy na polskim rynku ? Ceny mają bardzo atrakcyjne !


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."