Ulotka Zdrowia
Stoperan 2 mg 8 kapsułek - USP Zdrowia

Stoperan 2 mg 8 kapsułek - USP Zdrowia

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: USP Zdrowie
  • Pojemność: 8 sztuk
  • Postać: kapsułki
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Stoperan 2 mg 8 kapsułek

Stoperan to lek przeciwbiegunkowy dostępny w postaci twardych kapsułek. Są one małe i łatwe do połknięcia. Lek może być zażywany zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Jest w stanie zatrzymać biegunkę już po zażyciu dwóch tabletek. Działanie leku polega na zwiększeniu wchłaniania wody z jelit oraz hamuje wzmożoną perystaltykę. Praca jelit może zostać ponownie usprawniona, a nasz organizm nie będzie tracił wody. Lek pozwala zahamować skutki biegunki, jakimi są odwodnienie czy inne dolegliwości z tym związane.

Skład: Stoperan, kapsułki twarde, 2 mg, 8 szt

(1 kapsułka): chlorek loperamidu 2 mg, substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, talk, magnezu stearynian, żelatyna, erytrozyna, błękit patentowy, tytanu dwutlenek, żółcień chinolinowa,

Dawkowanie: Stoperan, kapsułki twarde
Doustnie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: biegunka ostra - pierwsza dawka 4 mg (2 kapsułki), następnie 2 mg (1 kapsułka) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 16 mg na dobę); biegunka przewlekła - początkowo 2 mg (1 kapsułka) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 8-12 mg (4-6 kapsułek) na dobę.
Dzieci 9-12 rok życia: biegunka ostra – 2 mg (1 kapsułka) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła – 2 mg (1 kapsułka) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę).
Dzieci 6-8 rok życia: biegunka ostra – 2 mg (1 kapsułka) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 6 mg na dobę); biegunka przewlekła – 2 mg (1 kapsułka) po każdym luźnym wypróżnieniu (dawka maksymalna wynosi 4 mg na dobę).

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Stoperan 2 mg 8 kapsułek

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."