Ulotka Zdrowia
Scholl Spray - Do usuwania kurzajek i brodawek

Scholl Spray - Do usuwania kurzajek i brodawek

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Scholl
  • Pojemność: 12 zabiegów
  • Postać: spray
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Scholl Spray

Scholl Spray do usuwania kurzajek i brodawek to preparat, który walczy z kurzajkami i brodawkami poprzez ich zamrażanie. Preparat oparty jest na tej samej metodzie, którą stosują lekarze i specjaliści do walki z brodawkami i kurzajkami. Usuwa je już przy pierwszym użyciu. Preparat jest odpowiedni dla dzieci powyżej 4 roku życia. Można wykonać przy jego użyciu 12 zabiegów.

Scholl Spray - Do usuwania kurzajek i brodawek - zastosowanie

Preparat działa poprzez błyskawiczne zamrożenie kurzajki lub brodawki. Po zastosowaniu środka powstaje mały pęcherzyk. Kurzajka lub brodawka sama odpada po 10-14 dniach. Po tym czasie organizm zastępuje tkankę brodawki zdrową tkanką. Nie należy aplikować preparatu na pojedynczą kurzajkę więcej niż cztery razy.

Jak powstają kurzajki i czym są?

Kurzajki i bródkami to narośle na skórze spowodowane zakażeniem wirusowym brodawczaka ludzkiego HPV. Do zakażenia dochodzi poprzez bezpośredni kontakt z nosicielem wirusa np. przez uściśnięcie dłoni. Najczęściej do zakażenia dochodzi w miejscach ogólnodostępnych, przez które przewija się bardzo dużo ludzi. Miejscami podwyższonego ryzyka są szatnie, sale gimnastyczne, baseny, sauny ale również salon kosmetyczny, w którym do zakażenia może dojść przez źle zdezynfekowane narzędzia. Od chwili zakażenia do pojawienia się pierwszych objawów może upłynąć nawet kilka miesięcy.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Scholl Spray

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."