Ulotka Zdrowia

Zmarszczki wokół ust – w jaki sposób można się ich pozbyć ?

Zmarszczki wokół ust – w jaki sposób można się ich pozbyć ?

Popularne zmarszczki wokół ust jest to oznaka starzenia się skóry. Część tych zmian, określanych powszechnie mianem zmarszczek mimicznych, może wystąpić u młodych osób, oraz jest zależna od mimiki twarzy. Dosyć często powstają zmarszczki promieniste, nazywane też często zmarszczkami palacza. Na zmiany, które to swoim wyglądem przypominają bruzdy, trzeba nakładać bowiem skuteczny krem przeciwzmarszczkowy. Jednak wówczas wystąpienia dosyć  widocznych zmarszczek zalecane jest zastosowanie tak zwanych wypełniaczy zmarszczek.

Dlaczego tworzą się zmarszczki wokół ust?

Zmarszczki wokół ust tworzą się około 40. roku życia. Z różnego rodzaju powodów, granica ta może jednak się przesuwać w jedną , bądź też w drugą stronę. Z wiekiem jednak skóra traci dostateczne napięcie oraz gęstość. Mechanizm ten związany jest z ubytkami elastyny oraz kolagenu w skórze, co z kolei wpływa na słabnąca razem z wiekiem aktywność fibroblastów.

Jest kilka rodzajów zmarszczek, które to pojawiają się wokół ust. Na początku zarysowują się tzw. bruzdy nosowo-wargowe, które są dosyć ściśle z mimiką twarzy (zmarszczki mimiczne).

Z mimiką wiążą się także tworzące się wokół ust zmarszczki promieniste, czyli znane nam jako tzw. zmarszczki palacza. Z kolei ich powstanie nie dotyczy tylko osób palących, nie chodzi tutaj o palenie samo w sobie, jednak o  podkreślaną wcześniej mimikę.

Jednak zmarszczki wokół ust u osób, które palą tworzą się zdecydowanie szybciej, są także bardziej głębokie oraz wyraziste. Z biegiem czasu uwidaczniają się także dodatkowe linie, które to biegną od kącików ust w dół.

Na powstawanie zmarszczek wokół ust wpływ mają głównie :

 • zmiany hormonalne u kobiet, szczególnie e związane z okresem menopauzy, które to mają bezpośredni wpływ na jakoś i stan skóry
 • palenie papierosów, alkohol oraz inne różnego rodzaju używki
 • nieodpowiednia dieta
 • różnego rodzaju restrykcyjne diety odchudzające, które powodują szybką utratę wagi;
 • mimika twarzy , która to pozostawia ślad wiekiem w postaci promienistych bruzd;
 • nieodpowiednia, zła pielęgnacja skóry.

Jak zatem można zapobiegać pojawieniu się zmarszczek wokół ust?

W kontekście tworzenia się jakichkolwiek zmarszczek potwierdza się reguła mówiąca, iż zdecydowanie lepiej jest zapobiegać aniżeli leczyć. Poza unikaniem palenia papierosów,  to intensywność bruzd pojawiających się wokół ust można dosyć znacznie oraz skutecznie zminimalizować przez:

 • odpowiednią, a także świadomą pielęgnację z użyciem substancji antyutleniających, nawilżających, a także napinających;
 • zapewnienie skórze ochrony przed szkodliwym promieniowaniem UV 
 • używanie dobrych kremów przeciwzmarszczkowych (które zapobiegając powstawaniu zmarszczek, tzw. wypełniaczy zmarszczek , a także innych); 
 • dietę na zmarszczki – bogatą w witaminy oraz mikroelementy , a także odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz.

Warto także pamiętać o nawykach, które to mogą mieć wpływ na mimikę twarzy, a z czasem niekiedy nawet determinować jej wygląd, wpływając też  na głębokość powstających z czasem bruzd 

W jaki sposób wybrać dobry krem na zmarszczki wokół ust?

Istotnym aspektem w pielęgnacji prewencyjnej, która to na celu odsunięcie w czasie tworzących się zmarszczek jest systematyczność używania odpowiednich preparatów

Profilaktykę najlepiej wprowadzić już w młodym wieku (a więc przed 30. rokiem życia), szczególnie wówczas , kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne. Dobry krem na zmarszczki wokół ust powinien mieć w składzie:

 • antyoksydanty –  które to eliminują szkodliwe wolne rodniki odpowiedzialne za procesy starzenia;
 • kwas hialuronowy – utrzymuje on odpowiedni stopień nawilżenia (zapewnia tym samym odpowiednią sprężystość skóry)
 • peptydy  – wspomagają one procesy syntezy kolagenu a także elastyny;
 • filtry UV;
 • retinol – który to pomaga spłycić istniejące już zmarszczki.

Jak zatem ukryć, maskować oraz wypełnić zmarszczki wokół ust? 

Zmiany na skórze, które to są dosyć wyraźne, można maskować za pomocą tak zwanych wypełniaczy zmarszczek. A więc nic innego jak skoncentrowane serum punktowe, które to nanosimy  miejscowo za pomocą aplikatora.

Miejscowa oraz dokładna aplikacja umożliwia szybko ukryć zmiany.  Dzieje się tak na skutek uzyskania efektu optycznego wygładzenia a także ujednolicenia cery.

Serum punktowe na zmarszczki szybko je wypełnia oraz intensywnie odżywia skórę. Może być ono aplikowane w okolicy ust, pod oczami a także na czole – wszędzie tam, gdzie to tworzą się zmarszczki.

Dobre serum, jeśli jest używane regularnie, pobudza syntezę kolagenu oraz kwasu hialuronowego. Oba te  związki odpowiadają za elastyczność a także młody wygląd skóry, z kolei stężenie zmniejsza się wraz z wiekiem.

Efektywnym sposobem na pozbycie się zmarszczek jest jest także działanie „od wewnątrz”. Skórę zatem można odżywiać, przyjmując tabletki z kolagenem. Regularne przeprowadzanie takiej terapii spowoduje, iż będzie ona efektywna, z kolei skóra nabierze młodego wyglądu.

Zaawansowane technologie używane w kosmetyce umożliwiają nie tylko na właściwy poziom pielęgnacji. Istotne jest, by uzyskać także widoczne efekty poprawy stanu skóry dzięki skutecznym składnikom pigmentacyjnym oraz wypełniającym, wygładzając powierzchnię a także dając efekt jedwabistej gładkości.

Jednym ze składników stosowanych przez niektórych producentów są  bowiem wysoko cząsteczkowe polimery, które przypominają mikrosoczewki. Ich celem jest bowiem natychmiastowa optyczna poprawa stanu dojrzałej cery , a także ukrycie zmarszczek, na przykład . wokół ust. W duecie ze składnikami aktywnymi dają one bowiem efekt natychmiastowego liftingu.

Czerwone algi – czyli skuteczny sposób na zmarszczki

Zaawansowana codzienna pielęgnacja skóry wiąże się ze skoncentrowanym oraz wielopłaszczyznowym działaniem. Składnikiem używanym w kuracjach zarówno gabinetowych, jak i również domowych są algi.

Rewelacyjnym przykładem wykorzystywanym w wyspecjalizowanych produktach jest odmiana alg o nazwie Porphyridium cruentum, których to skuteczność w walce ze zmarszczkami jest oparta na następujących właściwościach:

 • działają antyoksydacyjnie, tym samym wspomagając procesy naprawcze skóry;
 • zawierają one duże ilości polisacharydów, które to pobudzają procesy syntezy kolagenu, mają też wpływ na napięcie skóry oraz czynią ją bardziej elastyczną, a także sprężystą;
 • wzmacniają płaszcz hydrolipidowy skóry, tym samym pomagając jej utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia;
 • powodują natychmiastowy efekt zauważalnej poprawy stanu skóry dojrzałej przez  wygładzanie zmarszczek.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."