Ulotka Zdrowia

Zaczerwienienia skóry, czyli trądzik różowaty - leczenie

Zaczerwienienia skóry, czyli trądzik różowaty - leczenie

Trądzik różowaty jest przyczyną pojawiania się zaczerwienień na skórze. Nazywany jest również klątwą Celtów, ze względu na to, że występuje najczęściej u osób z bardzo jasną karnacją pochodzenia celtyckiego. Problem ten dotyczy już co 10 człowieka z tamtejszej populacji mającego od 30 do 55 lat. W Polsce na tę chorobę cierpi 1,3 mln ludzi.

Trądzik różowaty - leczenie, objawy, lekarstwa

Warto przyjrzeć się nieco bliżej stadiom choroby. Będziemy wtedy dokładnie wiedzieli, czy rozwija się u nas trądzik różowaty, czy też nie.

I stadium – sporadyczne zaczerwienienia i rumieńce
Pierwszym objawem choroby są zaczerwienienia napadowe. Na początku pojawiają się sporadyczne rumieńce, które spowodowane są podwyższoną reaktywnością i wrażliwością naczyń krwionośnych na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne. Wpływ na pojawiające się rumieńce mogą być zmiany temperatury czy stres.

II stadium – stałe zaczerwienienia i teleangiektazje
Napadowe czerwienienie w pewnym momencie utrwala się i rumień przestaje znikać. Pojawia się również napięcie skóry, pieczenie oraz swędzenie. Pojawia się również teleangiektazja, czyli widoczne, rozszerzone naczynia krwionośne.

III stadium – krostki i grudki
Na twarzy zaczynają pojawiać się krostki i grudki, podobne do tych z okresu dojrzewania. Wykwity pojawiają się w miejscu widocznego rumienia. Zdarzają się również powikłania oczne takie, jak zapalenie spojówek, brzegów powiek oraz rogówki.

IV stadium – stadium przerostowo-naciekowe
Najcięższa postać trądziku różowatego. Dotyka najczęściej mężczyzn. Można ją rozpoznać dzięki miękkim, guzkowatym wykwitom, które zniekształcają nos. Skóra jest bardzo czerwona, a gruczoły łojowe ujawniają się.

Co pomoże w walce z zaczerwienieniem twarzy?

Produktem, który polecany jest do walki z trądzikiem różowatym jest Sevolium. Jest to naturalne serum do cery trądzikowej, które zwalcza problemy z wypryskami, tłustą i zaczerwienioną skórą. Serum pomoże w dokładnym i bezpiecznym oczyszczeniu skóry. Przywróci naturalny i piękny wygląd cery i pomoże walczyć z jej niedoskonałościami.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."