Ulotka Zdrowia

Tani krem przeciwzmarszczkowy jaki wybrać ?

Tani krem przeciwzmarszczkowy jaki wybrać ?

Panuje powszechne przekonanie, jakoby tanie kosmetyki bądź też leki nie były w stanie skutecznie leczyć, a także zapewniać oczekiwane rezultaty, które to pośród konsumentów dość silne, mimo iż niekoniecznie musi posiadać ono odzwierciedlenie w rzeczywistości. Bowiem czasami od najlepszego kremu na zmarszczki znacznie skuteczniej zadziałają ćwiczenia gimnastyczne twarzy, czy też nawadnianie organizmu a także zmiana diety. Tym samym naturalne produkty przeciwzmarszczkowe, absolutnie nie muszą być kosztowne ponieważ niejeden tani krem przeciwzmarszczkowy właśnie dzięki zastosowaniu w num inteligentnej formuły oraz dobrze zbilansowanego składu, zadziała wystarczająco skutecznie. Warto też wiedzieć, co powinno znajdować się w składzie dobrze działającego kremu przeciwstarzeniowego, by ten miał szanse powodzenia.

Czy tani krem przeciwzmarszczkowy jest skuteczny ?

Głównie, wyróżnia się kilka rodzajów zmarszczek – w tym starzeniowe oraz mimiczne , które to są najczęściej spotykane oraz rozpoznawalne. Pierwsze z wymienionych występują najczęściej u osób starszych, bądź też o szybciej starzejących się komórkach, drugie natomiast mogą występować na twarzy nawet dwudziestokilkulatka. Na powstawanie zmarszczek mają wpływ takie czynniki jak :

 • słabsza elastyczności włókien kolagenowych, czyli białek, które to zapewniają komórkom skóry dostateczną sprężystość – tani krem przeciwzmarszczkowy z pewnością może posiadać w swoim składzie skuteczne, aktywne formuły kolagenowe, gdyż obecnie produkcja syntetyczna białek znajduje się na dosyć wysokim poziomie. 
 • utrata zdolności wiązania wody poprzez komórki skóry, ma wpływ na wysuszanie cery, tym samym na jej wiotczenie, utratę blasku a także witalności – wówczas nawadnianie się od środka, przez picie wody, jest niemal obowiązkiem, jak też kremy z kwasem hialuronowym używane zewnętrznie mogą mieć pozytywny wpływ na nawodnienie skóry twarzy. 
 • stres
 • nieodpowiednia dieta, zwłaszcza niedostarczanie organizmowi naturalnych witamin, czy przeciwutleniaczy, przy tym palenie papierosów a także nadużywanie alkoholu, spożywanie ostro przyprawianych dań, które to z kolei powodują skurcze mięśni mimicznych twarzy
 • czynniki genetyczne
 • słabość do częstego a także zbyt intensywnego makijażu twarzy
 • opalanie się z przy użyciu niedostatecznych filtrów UV, korzystanie z solarium, a także kremów oraz maści i kosmetyków na bazie alkoholi.

Z pewnością nad większością pośród tych czynników człowiek musi bowiem zapanować całkowicie samodzielnie –  przede wszystkim należy zmienić dietę, mniej się stresować. Natomiast w walce z innymi problemami, pomocny będzie to również tani krem przeciwzmarszczkowy oczywiście sprawdzonym oraz możliwie naturalnym składzie, który nawilży to skórę, a także odbuduje jej włókna kolagenowe i odżywi komórki, umożliwiając im tym samym regeneracje i odbudowę.

Dlaczego nie warto przepłacać na kremach przeciwzmarszczkowych 

Obecnie nowoczesne kremy przeciwzmarszczkowe, które to są reklamowane niejednokrotnie jako niezwykle nowoczesne, oparte na niemal niewyobrażalnej innowacyjnej technologii. Z pewnością kluczem do sukcesu według ich producentów jest bowiem fizyczne wypełnianie braków, jednak nie tylko nawodnienie skóry, a także przywrócenie jej właściwego poziomu elastyczności. To z kolei nie rozwiązuje istniejącego już problemu głębokich zmarszczek, które na swojej twarzy ma już zainteresowany. Fizyczne wypełnienie zmarszczek jest także możliwe, na skutek tego jak działa tani krem przeciwzmarszczkowy, jeśli oczywiście ten posiada on w swoim składzie takie substancje oraz związki aktywne, jak:

 • lipidy, czyli specjalne białka, które to wchodzą w skład wypełnień zmarszczkowych 
 • kwas hialuronowy
 • toksyna botulinowa, substancja paraliżująca mięśnie mimiczne twarzy oraz zapobiegająca powstawaniu nowych zmarszczek.

Rzadko zdarza się, by te występowały w tanim kremie na raz, oraz najczęściej producent alternatywnych kosmetyków próbuje skupić się na jednym, konkretnym działaniu takiego kremu, a więc np. nawilżającym, czy też skutecznie wypełniającym ubytki.

Dostosuj krem przeciwzmarszczkowy do swoich potrzeb 

Efekty taniego kremu na zmarszczki

Trzeba zawsze pamiętać, iż nawet najlepsze kremy, maści, czy też maseczki pochodzące z  największych drogerii, salonów kosmetycznych bądź aptek, nie są jednak rozwiązaniem na każdy pojawiający problem. Znacznie skuteczniej, oraz lepiej jest zapobiegać powstawaniu zmarszczek, niż później wydawać majątek na najbardziej kosztowne kremy przeciwzmarszczkowe, albo też niepotrzebnie irytować się, iż tani krem przeciwzmarszczkowy nie zawsze działa tak skutecznie, jak byśmy chcieli.  Profilaktyka, czyli przede wszystkim dbanie o siebie oraz, odpowiednia  pielęgnacja cery – szczególnie w trudnych warunkach – jest główna podstawą , która to także pomaga odsunąć zarysowany problem pojawiania się zmarszczek niekiedy nawet o kilka długich lat. A więc bardzo przydatne zasady odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, które to umożliwiają zapobieganie pojawiającym się zmarszczkom, to m.in.:

 • skuteczne nawilżanie skóry od zewnątrz, a także  pamiętanie o przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów od wewnątrz
 • nie stosowanie zbyt mocnego makijażu
 • używanie kremów z filtrami UV
 • ochrona skóry przed działaniem niekorzystnych warunków, a więc takich jak na przykład porywisty wiatr, bądź ekstremalnie niskie oraz wysokie temperatury
 • unikanie przestrzeni. która jest wypełniona dymem papierosowym
 • nakładanie kremów , a także kosmetyków odpowiednimi ruchami tym samym, delikatnie, wklepując bądź nakładając do samoistnego wchłonięcia.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."