Ulotka Zdrowia

Ranking preparatów, leków suplementów na żylaki

Ranking preparatów, leków suplementów na żylaki

Żylaki to choroba, która niestety szpeci nasze ciało. Na nogach występują częściej u kobiet niż u mężczyzn. Osoby z nadwagą są na nie również bardziej narażone. Ich przyczyną jest również zastój żylny, który pojawia się przez długie stanie lub siedzenie w bezruchu. Żylaki powstają wtedy, kiedy zastawki w żyłach zamykają się nieprawidłowo. Krew, która przez nie przepływa musi się cofać do żył, które poszerzają się i skręcają. Efektem tego są właśnie żylaki. W niektórych przypadkach są one niestety dziedziczne.

Kiedy zauważymy u siebie problem żylaków, powinniśmy zwiększyć swoją aktywność fizyczną - warto jest zginać nogę w kostce albo też wykonywać okrężne ruchy stopą. Tak jak przy każdej chorobie, tak i tutaj należy zmienić dietę. Przyda się wprowadzenie pokarmów zawierających błonnik, pomogą również owoce, warzywa, ciemne pieczywo albo kasze. Z pewnością na naszą niekorzyść w takiej sytuacji wpłynie palenie papierosów lub nasza otyłość.

Skuteczne leki i preparaty na żylaki w postaci tabletek

Czasem do diety i aktywności fizycznej warto dołączyć różne leki i preparaty, które pomogą nam w tej chorobie. Możemy zakupić leki do połykania, np:

Leki te w większości są wyposażone w diosminę. Zmniejsza ona przepuszczalność drobnych  naczyń oraz poprawia napięcie ścian żylnych. Dodać należy, że mają też działanie przeciwzapalne. Innym składnikiem tychże leków jest trokserutyna. Większość leków jest stworzona na bazie kasztanowca,który zwiększa obrzęk,wzmacnia ściany żył oraz ogranicza przepuszczalność żył.

Sprawdzone maści na żylaki i opuchnięte nogi

Oprócz tabletek stosować możemy też maści:

  • Esceven
  • Żel z kasztanowcem
  • Sapoven T
  • Venal

Poprzez maści działamy bezpośrednio na żylaki i obolałe nogi. W ich składzie znaleźć można heparynę,która tworzenie się przyściennych skrzepów.

Zawsze,kiedy pojawią się u nas żylaki, musimy od razu reagować. Nie możemy pozwolić, by choroba bezkarnie się u nas rozwijała. Zdrowie przede wszystkim.

 

Diohespan max

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-krwionosny/preparaty-na-zylaki_38107.htm

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."