Ulotka Zdrowia

Forskolina co to jest ? Czyli Pokrzywa Indyjska

Forskolina co to jest ? Czyli Pokrzywa Indyjska

Od kiedy na polskim rynku suplementacyjnym pojawiła się Forskolina, została okrzyknięta cudownym preparatem do walki z nadmierną ilością kilogramów. Czy pokrzywa indyjska, w której znajduje się forskolina jest naprawdę tak skuteczna?

Tabletki odchudzające zawierające wyciąg z pokrzywy indyjskiej zdobywają coraz większą popularność wśród osób mających problem z nadwagą. Nie brakuje jednak osób, które podchodzą do ich działania sceptycznie. Dla tych niezdecydowanych jest właśnie ten artykuł, w którym przekonamy, że forskolina faktycznie działa.

Czym jest pokrzywa Indyjska?

Pokrzywa indyjska jest wieloletnią rośliną, która przypomina wyglądem pokrzywę rosnącą w Polsce. Spotykana jest w ciepłym i subtropikalnym klimacie krajów Azji Południowo-Wschodniej. Roślina ta znana jest również pod nazwami: Pochwiatka, Szałwia indyjska, Koleus i Coleus forskohlii. Wyciąg z korzeni tej rośliny od wieków stosowany był w tradycyjnej medycynie indyjskiej. Służył do leczenia układu krążenia, oddechowego, moczowego i bezsenności. We współczesnej medycynie Forskolina została odkryta w 1974 roku w Indiach. Badaną ją przede wszystkim pod kątem skutecznego działania odchudzającego.

Działanie forskoliny na odchudzanie

Forskolina przede wszystkim produkuje enzymy AC, które są związane z błonami komórkowymi. Stymuluje także inne enzymy, które regulują wzrost masy mięśniowe. Przekształca kwas adenozynotrójfosforowy w cAMP, który jest regulatorem odpowiedzialnym za rozpad tłuszczów w komórkach tłuszczowych. Dzięki forskolinie, w naszym organizmie dochodzi do zwiększonej produkcji cAMP. Prowadzi to do syntezy białek, a w efekcie do rozwoju masy mięśniowej. W dalszym procesie uwalniane są kwasy tłuszczowe z komórek, przez co mogą one w łatwiejszy sposób zostać wykorzystane do pozyskiwania energii. Wszystko to sprawia, że tłuszcze są wykorzystywane do produkcji energii. Tym samym jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się tkanki tłuszczowej z naszego ciała.

Skuteczność forskoliny

Na podstawie licznych opinii lekarzy i ekspertów z zakresu dietetyki można śmiało stwierdzić, że tabletki odchudzające z dodatkiem forskoliny są bardzo skuteczne i pomagają walczyć z problemem nadwagi.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."