Ulotka Zdrowia

Najlepsze suplementy na masę mięśniową

Najlepsze suplementy na masę mięśniową

Jeżeli czujesz, że twoja ciężka praca na siłowni nie przynosi spodziewanych efektów, że przy wszystkich staraniach, odpowiedniej diecie, ciężkim treningu, efekty ćwiczeń powinny być już widoczne - czas na suplementację. Rynek suplementów wydaje się być nieskończony, żeby dokonać najlepszego dla siebie wyboru, trzeba "umieć czytać" ich składniki, trzeba rozumieć mechanizmy działania poszczególnym składowych i kierować się wiedzą w skutecznym dawkowaniu. Poniżej lista dodatków do diety, które poprawią jakość Twojego treningu, prowadząc Cię do celu, jaki sobie postawiłeś:

Suplementy na masę mięśniową jakie należy wybrać 

Suplement pierwszy: Kreatyna:

To jeden z najpopularniejszych suplementów anabolicznych stosowanych przez sportowców, a jest przez nich stosowany ponieważ mogą go używać legalnie. Działa w ten sposób, że zwiększa ilość energii ATP w mięśniach, co skutkuje zwiększeniem masy ciężarów stosowanych podczas treningu i tym samym przekłada się na zwiększenie masy mięśniowej sportowca. 

Stosowanie: 

Kreatynę stosuje się w dawce ok. 5 g na jedną porcję. Najlepiej gdy kreatyna wprowadzana jest do organizmu na ok. 30 minut przed treningiem i w dawce drugiej - bezpośrednio po treningu. Można ją łączyć z innymi suplementami, co zwiększa jej potencjał. 

Suplement drugi: Aminokwasy rozgałęzione BCAA

Aminokwasy rozgałęzione, czyli: leucyna, izoleucyna i walina, stosowane około treningowo uzupełniają utracone podczas treningu naturalne aminokwasy obecne w mięśniach, a zażywane  poza treningiem przeciwdziałają działaniu hormonu kortyzolu, wspierając jednocześnie syntezę białek 

Stosowanie: 5 do 10 g na porcję, najlepiej rano tuż po przebudzeniu oraz przed i po treningu. Suplement ten stosowany regularnie chroni i odżywia nasze mięśnie.

Suplement trzeci: Glutamina

Jej działanie polega na powiększaniu ilości glikogenu magazynowanego w mięśniach, przyczyniając się do zwiększenia tempa regeneracji mięśni, co z kolei będzie budowało energię potrzebną do intensyfikacji treningów. Glutamina sprzyja również produkcji HGH.

Stosowanie: Systematyczne i codzienne, od 8 do 10 g w każdej porcji.

Najlepiej po raz pierwszy rano, po przebudzeniu oraz przed snem, a także około treningowo: przed i po treningu.

Gluta - Kompleksowy stack glutaminowy

Suplement czwarty: Arginina

Podstawową właściwością argininy jest konwersja do tlenku azotu odpowiedzialnego za przyrost optyczny mięśni. Proces ten powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, dzięki czemu do mięśni dociera więcej aminokwasów oraz wody, co z kolei ułatwia i zwiększa syntezę białek, przyczyniając się bezpośrednio do wzrostu mięśni.

Stosowanie: 3 g dziennie. Codziennie rano oraz przed treningiem.

Suplement piąty: ZMA 

Jego główne składniki to: cynk, magnez i witamina B6. Pobudzają działanie hormonu odpowiedzialnego za produkcję testosteronu. 

 Stosowanie; najczęściej 1 kapsułka dziennie, przed snem.

Suplement szósty: Antyoksydanty ( jako witaminy)

Składa się z witamin:C i E. Blokują działanie kortyzolu, odżywiają mięśnie i cały organizm.

Stosowanie: wit. C od 500 do 1000 mg, wit. E do 400 mg  raz dziennie po posiłku

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."