Ulotka Zdrowia

Miłorząb japoński - ginkgo biloba jak działa ? W czym pomaga ?

Miłorząb japoński - ginkgo biloba jak działa ? W czym pomaga ?

Miłorząb japoński, znany także pod nazwą ginkgo biloba, to potężne drzewo, które dzięki wytworzeniu niezwykłych mechanizmów obronnych, od prawie 200 mln lat pozwala korzystać z jego dobroczynnych właściwości. Dzięki wytworzonym silnym substancjom bioaktywnym, od lat stosowany jest w medycynie i kosmetologii. Zobaczcie jak różnorodne jest jego zastosowanie!

Miłorząb japoński (ginkgo biloba) - zastosowanie

Na problemy skrórne - flawonoidy zawarte w miłorzębie wzmacniają ścianki naczynek i poprawiają mikrokrążenie, co zapobiega powstawaniu pospolitych "pajączków". Podobny efekt daje zawarty w kremach i balsamach antycellulitowych - silnie pobudza krążenie krwi i wspiera spalanie tkanki tłuszczowej, dodatkowo likwiduje obrzęki i nadaje skórze elastyczność. Warto wspomnieć także o jego właściwościach opóźniających starzenie skóry. To nie wszystko, silne antyoksydanty z miłorzębu opóźniają starzenie skóry i chronią przed promieniowaniem UV, pomagają więc przy zmarszczkach.

Zapobiega udarom mózgu - dzięki temu, że wyciąg z ginkgo biloba zmniejsza wysoki poziom cholesterolu i podwyższone ciśnienie, jest zalecany osobom, u których jest podwyższone ryzyko wystąpienie udaru mózgu. Tak jak w przypadku popękanych naczynek na twarzy, miłorząb zmniejsza napięcie naczyń krwionośnych i zwiększa przepustowość krwi, co zdecydowanie zmniejsza ryzyko udaru.

Na zaburzenia erekcji - badania potwierdzają, że jest skuteczniejszy nawet od produktów typu viagra. Przy regularnym stosowaniu zwiększa on dostępność tlenku azotu, co pozwala rozluźnić mięśnie gładkie odpowiedzialne za erekcję.

Na objawy menopauzy - świetnie łagodzi jej objawy, gdyż spowalnia degradację tkanki nerwowej, wskutek zawartych w nim świetnych przeciwutleniaczy: glikozydów flawonowych. Regularne stosowanie preparatów z miłorzębem pozwala uniknąć zmienności nastrojów, zaburzeń równowagi czy zawrotów głowy.

Miłorząb japoński jest ważnym składnikiem w suplementach 

Analogicznie do poprzednich właściwości - miłorząb świetnie radzi sobie z opóźnianiem starzenia. Wolne rodniki, które uszkadzają komórki organizmu, są skutecznie likwidowane przez substancje zawarte w ekstraktach z liści miłorzębu. Poza tym hamują syntezę tlenku azotu, który w nadmiarze jest wydzielany w stanach zapalnych, co przyczynia się do uszkodzeń tkanki.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."