Ulotka Zdrowia

Krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej i dla kobiet po 50

Krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej i dla kobiet po 50

Podstawową pielęgnacją dla cery powyżej 50 roku życia jest stosowanie kremów przeciwzmarszczkowych. Skóra w tym wieku jest 10 razy cieńsza niż u niemowlaka. Dzieje się tak, ponieważ w ciągu życia tracimy ponad 50% kolagenu. Warto zdecydować się na najlepsze z dostępnych kremów. Czyli jakie?

Właściwości i składniki kremów co cery dojrzałej

Panie wchodzące w okres menopauzy muszą szczególnie o siebie dbać, aby zachować piękny wygląd swojej cery. Muszą dbać o poprawę jej jędrności oraz szybko usuwać przebarwienia. Warto stosować kremu przeciwzmarszczkowe, które pomogą nam zminimalizować rozwój nieestetycznych bruzd. Dobry krem na zmarszczki powinien poprawiać gęstość skóry. W jego składzie muszą znajdować się natłuszczające olejki i fitoestrogeny. Głównymi składnikami kremów dla pań powyżej 50 roku życia są:

  • Witamina, czyli retinol– stymuluje odnawianie komórek, wypełnia zmarszczki i sprawia, że stają się mniej widoczne.
  • Kolagen – tworzy na powierzchni skóry filtr, który zapobiega uciekaniu wody z cery.
  • Koenzym Q10 – eliksir młodości. Zapobiega starzeniu się skóry, chroni komórki i pobudza metabolizm. Wykazuje działanie regenerujące.
  • Kwas hialuronowy – pomaga zachować skórze młody wygląd.

Kremy dla kobiet palących

Prawdziwą przeszkodą w zachowaniu pięknej i zdrowej skóry na długi czas jest palenie papierosów. Nikotyna negatywnie wpływa na skórę i powoduje jej starzenie się. Cera kobiet palących jest zniszczona, sucha, szorstka i poszarzała. Warto więc już po 50 zdecydować się definitywnie na rzucenie palenia. Jest to ostatni dzwonek, aby nieco odbudować cerę.

Najlepszym sposobem, aby przywrócić skórze blask jest nałożenie na nią serum z witaminą C. Pozwoli to na poprawę kolorytu cery. Wieczorem, można również stosować preparaty z kwasami owocowymi, które również niwelują poszarzały odcień skóry. Warto również zdecydować się na wykonywanie detoksu raz w tygodniu.

Obowiązkowo oczywiście panie w tym wieku oraz panie palące powinny stosować kremu przeciwzmarszczkowe. Powinny to być kremy zawierające w swoim składzie witaminy i substancje zapewniające odpowiednie nawilżenie skóry.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."