Ulotka Zdrowia

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

Niestety, ale taka jest prawda, że nasze codzienne złe nawyki przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Warto zapoznać się z listą rzeczy, których powinniśmy unikać, aby nasza cera przez długi czas była gładka i pozbawiona nieestetycznych rowków.

Przyczyny powstawania zmarszczek 

Problem nikotynowy - palenie papierosów
Palenie papierosów przyczynia się do pojawiania się nieestetycznych bruzd na twarzy, szyi oraz dekolcie.

Zła dieta Jeżeli w Twojej diecie jest zbyt wiele produktów słodkich oraz zawierających wysoki indeks glikemiczny, nie ma co się dziwić, że twarz pokrywa się zmarszczkami. Takie produkty powodują przyrost wagi, co dodatkowo Cię postarza. Cukier rafinowany i inne proste węglowodany sprawiają, że poziom insuliny w Twoim organizmie wzrasta jak szalony, co z kolei może wywoływać stan zapalny.

Nadużywanie często alkoholu
Każdy rodzaj alkoholu powoduje odwodnienie skóry. Oznacza to, że po nocnej, mocno zakrapianej imprezie twarz wygląda na spuchniętą i mniej świeżą. Na niedostatecznie nawilżonej skórze szybko zaczynają pojawiać się niedoskonałości. Ponadto, alkohol powoduje również wypłukiwanie witaminy A z organizmu. Są to niezwykle ważny antyoksydant, którego nie powinno zabraknąć w organizmie.

 

Częsta potrzeba żucia gumy
Żucie gumy może wywołać pojawienie się zmarszczek pod dolną wargą. Może również doprowadzić do powstania innych niedoskonałości w strukturze ust. Warto zastąpić gumę miętowymi pastylkami, które równie dobrze odświeżają oddech.

Lenistwo i brak niezmywana makijażu na noc 
Kładąc się spać bez zmywania makijażu robimy bardzo dużą krzywdę dla swojej twarzy. Zanieczyszczona twarz nie może oddychać, a tym samym pory są zatykane. W efekcie, na skore pojawiają się bruzdy, ponieważ w cerze zaczyna brakować kolagenu. Skóra staje się mało elastyczna i jest podatna na niedoskonałości oraz upływ czasu.

Jak zmniejszyć ilość powstawania zmarszczek ?

Produktem, który pomoże nam walczyć z upływem czasu jest Richevon. Jest to serum na zmarszczki, które spełni marzenie wielu kobiet, które choć na chwilę chcą zatrzymać upływający czas. Zapobiega rozwojowi zmarszczek, przywraca skórze elastyczność i miękkość.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."