Ulotka Zdrowia

Jakie białko na noc ? Co to jest kazeina micelarna ?

Jakie białko na noc ? Co to jest kazeina micelarna ?

Jedną z odżywek białkowych, którą można zażywać na noc jest kazeina micelarna. Czym ona jest?

Kazeina składa się wyłącznie z białek mleka, które pozbawione są laktozy. Odznacza się wysoką przyswajalnością i kompletem aminokwasów, które pobudzają mięśnie do wzrostu.
Można wyróżnić:

  • kazeinę kwasową,
  • kazeitany,
  • kazeinę micelarną.

Właściwości kazeiny micelarnej

Najważniejszą właściwością kazeiny micelarnej jest jej powolne wchłanianie. Kiedy trafia do żołądka, tworzy skrzep, który sprawia, że aminokwasy uwalniają się do jelita cienkiego bardzo powoli. Pozwala to na stały dopływ białek, nawet gdy nie spożywamy białkowych posiłków. Kazeina micelarna może być stosowana zarówno przez osoby chcące redukować tkankę tłuszczową, jak i budować mięśnie

Kto powinien stosować kazeinę micelarną?

Kazeina micelarna przyda się osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z treningami i dbaniem o siebie. Świetnie wspomaga organizm, który pracuje na wolnych obrotach. Na pewno przyda się również wtedy, gdy wiemy, że przez dłuższy czas nie będziemy mogli zjeść w ciągu dnia posiłku. Dzięki temu, że uwalnia się powoli, zapewni nam sytość i odpowiedni dostęp do białka. Ponadto, do naszych mięśni będą stale docierały aminokwasy.

Kolejnym zastosowaniem kazeiny jest picie jej na noc. W trakcie nocy organizm zużywa wszystkie składniki odżywcze i wchodzi w proces katabolizmu. Dzięki temu, że aminokwasy będą uwalniane powoli, mięśnie nawet podczas snu będą chronione przed tym procesem. Ponadto, wpłyniemy również na ich szybką regenerację i rozwój.

Dlaczego warto stosować kazeinę micelarną?

Według opinii miłośników dbania o siebie, kazeina micelarna jest świetnym wspomagaczem dla każdej osoby chcącej dobrze wyglądać. Dba o to, aby mięśnie rozrastały się i były chronione przed katabolizmem nawet w nocy. Dzięki wypiciu takiej kazeiny przed snem, rano wstaniemy wypoczęci i zrelaksowani. Nasze ciało będzie zrelaksowane, a my gotowi do dalszych treningów. Nie będziemy mieli zakwasów i będziemy w stanie nadal nad sobą pracować.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."