Ulotka Zdrowia

Jak wyjść z diety odchudzającej bez efektu jojo ?

Jak wyjść z diety odchudzającej bez efektu jojo ?

Efekt jojo dopada większość osób, które walczą z nadmiarem kilogramów. Cykliczne wahania wagi odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu fizycznym, ale nie tylko. To właśnie przez efekt jojo tracimy motywację do działania i wracamy do starych nawyków. Przez to często nasza waga wskazuje na więcej kilogramów niż przed rozpoczęciem kuracji odchudzającej.

Jak wyjść z diety bez efektu jojo? Oto kilka sprawdzonych porad.

Po pierwsze stosuj racjonalną dietę. Optymalne tempo chudnięcia to 0,5 do 1 kilograma na tydzień. Wydawać by się mogło, że to bardzo mało, ale twój organizm musi mieć czas żeby dostosować się do zmian jakie w nim zachodzą. Diety, które dostarczają mniej niż 1200 kalorii prowadzą do poważnych niedoborów, a więc bardziej szkodzą niż pomagają.

Po drugie ćwicz. Nie musisz od razu zostawać fanem sportów ekstremalnych. Wystarczy umiarkowana aktywność fizyczna daw - trzy razy w tygodniu. Ruch wzmocni twoje ciało, ale także poprawi metabolizm. Dzięki ćwiczeniom efekty diety będą bardziej widoczne.

Po trzecie stopniowo zwiększaj kaloryczność swoich posiłków. Najlepiej o 100 - 150 kalorii na tydzień. Dzięki temu twój organizm nie przeżyje gwałtownego szoku i nie zacznie na powrót magazynować nadmiaru energii. Niech powrót do normalnej diety będzie rozłożony w czasie.

Po czwarte nie wracaj do złych nawyków. Polubiłeś gotowanie i świeże warzywa? Nie wracaj do śmieciowego jedzenia. W mgnieniu oka zniweczysz efekty swojej ciężkiej pracy. Jeśli masz ochotę na hamburgera czy kebab przygotuj go sobie w domu, ze zdrowych składników.

Suplementy pomagające poprawić efekty odchudzania i zmniejszyć ryzyko efektu jojo:

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."