Ulotka Zdrowia

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej?

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy do cery dojrzałej?

Zmarszczki na twarzy, prędzej czy później pojawią się u każdego, rozpoczynając proces starzenia się. To trudny temat, zwłaszcza dla kobiety. Pierwsze oznaki tego procesu stają się widoczne na twarzy, szyi i dekolcie zaraz po trzydziestym roku życia, pojawiają się pierwsze bruzdy i zmarszczki. Skóra traci powoli elastyczność, a przede wszystkim zdolność do tworzenia włókien kolagenowych. Ale już na tym etapie, przy odpowiedniej pielęgnacji skóry twarzy, poprzez stosowanie dobrego kremu przeciwzmarszczkowego możemy podjąć próbę cofania tego procesu.

Dostosuj krem przeciwzmarszczkowy do wieku swojej cery 

Gdy coraz trudniej jest nam walczyć z zachodzącymi zmianami cery, warto sięgnąć po kremy przeciwzmarszczkowe dla cery dojrzałej. W drogeriach i aptekach oferta tego typu kremów jest naprawdę obfita.
Ale czym one różnią się od zwykłych kremów przeciwko zmarszczkom?

  • W kremach przeciwzmarszczkowych dla cery dojrzałej substancje czynne, jakim jest na przykład koenzym Q10, są o wiele bardziej skoncentrowane, dzięki czemu ich działanie jest intensywniejsze, nawet w odległych warstwach skóry.
  • Tego rodzaju krem zawiera kwas hialuronowy, wypełniacz zmarszczek i bruzd.
  • Zawiera również niezbędny kolagen, uzupełniając jego naturalny już niedobór.
  • Krem przeciwzmarszczkowy posiada silne właściwości uelastyczniania skóry i jej napinania.
  • Zawiera również niezbędne substancje nawilżające, witaminę A (retinol) oraz E, a także mocznik.

Kremy przeciwzmarszczkowe dla cery dojrzałej mogą być w niewielkim stopniu droższe, a to za sprawą wyższej koncentracji ich składników, powiększającej siłę działania. Wiele z nich zawiera również wyciągi z ziół i roślin. Tego rodzaju kremy botaniczne, wolne od parabenów to kosmetyki najwyższej jakości.

Zamawiaj kremy przeciwzmarszczkowe do cery dojrzałej online 

krem przeciwzmarszczkowy

Kremy przeciwzmarszczkowe dla cery dojrzałej dostępne  na półkach drogerii czy apteki znajdują się w określonym i oznakowanym na półce przedziale wiekowym. Podawany na kosmetyku wiek spełnia jedynie funkcję orientującą, ponieważ wiele czynników poza metryką wpływa na wygląd skóry. W dużej mierze zależy ona od trybu życia, jakie się prowadzi, od stresu, sposobu odżywiania, nałogów czy sposobu pielęgnacji. W przypadku występowania negatywnych czynników wpływających na naszą osobę, lepiej wybrać krem z wyższego przedziału wiekowego, będzie on bogatszy w składniki. Natomiast osoby, które czują, że ten problem ich nie dotyczy, mogą z powodzeniem stosować krem skierowany do osób młodszych. 

Do systematycznych zabiegów pielęgnacyjnych warto włączyć maseczki oraz zabiegi nawilżające. Utrata wody w organizmie jest główną przyczyną występowania zmarszczek. Bardzo dobre rezultaty odnotowują panie wykonujące masaż twarzy za pomocą kostek lodu. Zawijamy je w czystą ściereczkę i masujemy twarz okrężnymi ruchami, sam ruch oraz chłód lodu wspomaga krążenie. Taki zabieg świetnie oddziałuje na skórę wspomagając działanie kremów. Możemy również zastosować różnego rodzaju ćwiczenia mimiczne, które są sprawdzonym narzędziem w walce ze zmarszczkami.

Na co zwrócić uwagę wybierając krem przeciwzmarszczkowy co cery dojrzałej ?

Przy wyborze odpowiedniego kremu przeciwzmarszczkowego kierujemy się treścią etykiety. Zawarte w niej informacje dot. składu kremu podpowiedzą nam jaki krem wybrać. Nie zawsze cena jest znacznikiem wartości kremu. Warto zwrócić uwagę, czy krem posiada filtr UV. 

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."