Ulotka Zdrowia

Jak pozbyć się cellulitu z ud? - Poradnik

Jak pozbyć się cellulitu z ud? - Poradnik

Istnieje wiele sposobów na walkę z pomarańczową skórką. Nie wszystkie sposoby jednak działają i są skuteczne. Spowodowane jest to różnymi problemami skórnymi, które każda z nas posiada. Pomimo tego, istnieje wiele sposobów na walkę z cellulitem. Podpowiadamy, jak pozbyć się pomarańczowej skórki w zaciszu swojego domu.

Pozbycie się cellulitu poprzez aktywność fizyczna i dieta 

Cellulit jest efektem prowadzenia niezdrowego trybu życia. Gdy nieprawidłowo się odżywiamy i mało ruszamy atakuje uda i pośladki. Niestety, ale nie wystarczy machnąć czarodziejską różdżką, aby pokonać problem zaniedbywany przez wiele lat. Pierwszym krokiem w walce z cellulitem mogą być jednak ćwiczenia i aktywność fizyczna. W połączeniu ze zdrową dietą mogą przynieść bardzo dobre rezultaty. Zdrowa dieta to taka, która oparta jest na owocach, warzywach, chudym mięsie i pełnoziarnistych produktach. Należy unikać wysoko przetworzonych produktów, fast foodów, a także słodkich napojów. Należy za to pić duże ilości wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Pozwoli to na szybkie oczyszczenie organizmu z toksyn.

Masaż pomagający usunąć cellulit 

Dobrym sposobem na pozbycie się pomarańczowej skórki jest masaż miejsc dotkniętych cellulitem. Nie trzeba jednak wybierać się do SPA. Można taki masaż wykonać w domu. Przez ucisk mięśni podczas masażu stymulowany jest przepływ krwi i limfy, dzięki czemu organizm dużo szybciej pozbywa się nagromadzonych toksyn. Warto masować problematyczne miejsca podczas ćwiczeń. Zmiany cellulitowe należy masować delikatnymi, okrężnymi ruchami. Warto także podszczypywać skórę palcami. Należy jednak pamiętać, aby ucisk podczas masażu nie był zbyt silny, ponieważ na ciele mogą pojawić się siniaki. Wystarczy delikatny ucisk, aby pozbyć się toksyn z organizmu.

Masażu nie należy wykonywać na sucho. Warto posmarować skórę balsamem lub kremem, najlepiej antycellulitowym. Przyspieszy to procesu usuwania z organizmu toksyn.

Niektóre partie ciała takie, jak pośladki mogą być oporne na masaż. Dlatego też, warto skorzystać z pomocy męża lub chłopaka, który dokładnie będzie w stanie te miejsca wymasować. Można także skorzystać z pomocy przyjaciółki lub siostry.

Wizyta w SPA nie jest potrzebna aby usunąć cellulit 

Jeżeli domowy masaż nie jest dla Ciebie wystraczający, a masz pieniądze przeznaczone na pielęgnację, możesz wybrać się do SPA. Jednak, jeżeli zależy Ci na oszczędzeniu pieniędzy, możesz kupić w swoim zakresie wszystkie składniki używane do wykonywanych peelingów i maseczek. Będziesz mogła wykonać je w zaciszu swojego domu. Do tych składników należą:

  • wodorosty – używane do walki z cellulitem. Mają wpływ na komórki w organizmie. Odbudowują i usuwają martwy naskórek. Pozostawiają skórę oczyszczoną, odświeżoną i gładką,
  • kofeina – kofeina pozytywnie wpływa na walkę z cellulitem, ale tylko od zewnątrz, a nie od wewnątrz. Dlatego zamiast pić kawę, należy nakładać jej ziarna na skórę. Warto zastosować peeling z ziarenek kawy. Pobudzą krążenie krwi w problematycznych miejscach,
  • zielona herbata – wykazuje właściwości detoksykacyjne. Zawiera dużą ilość antyoksydantów potrzebnych do walki z cellulitem.

Zastrzyki ciepła

Pomocne w walce z cellulitem jest ciepło. Warto okładać problematyczne miejsca folią spożywczą. Po masażu i peelingu należy wmasować w skórę preparaty antycellulitowe i owinąć ciało folią spożywczą. Następnie miejsca te należy owinąć ręcznikiem. Należy trzymać aż do momentu, gdy ręczniki nie oddadzą całego ciepła skórze.

Prysznic lekiem na cellulit

Warto także stosować na problematyczne miejsca ciepły i zimny prysznic. Należy kończyć masaż zawsze zimną wodą. Po tym zabiegu należy wmasować w skórę balsam antycellulitowy.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."