Ulotka Zdrowia

Dlaczego zielona kawa pomaga w odchudzaniu?

Dlaczego zielona kawa pomaga w odchudzaniu?

Zielona kawa jest obecnie bardzo często stosowana jako produkt, który wspomaga odchudzanie. Taki wniosek wysnuto na podstawie eksperymentu przeprowadzonego przez tureckiego lekarza Mehmeta Oz.

Czy zielona kawa rzeczywiście może sprawić, że zrzucanie zbędnych kilogramów stanie się prostsze?

Zielona kawa ma działać dzięki zawartości tak zwanego kwasu chlorogenowego. Tego składnika nie da znaleźć się w kawie palonej, ponieważ jest on niszczony podczas działania wysokiej temperatury. Kwas chlorogenowy ma mieć niezwykłe działanie w ludzkim organizmie. Otóż nie pozwala on na pełne przyswajanie cukru z pożywienia. Dzięki temu organizm często musi uruchomić proces spalania zmagazynowanych zapasów, co może spowodować chudnięcie. Warto także wspomnieć o innym składniku, który zawiera zielona kawa. To oczywiście kofeina. Obecnie zaleca się picie zwykłej kawy przed treningiem, ponieważ pobudzające działanie kofeiny wspomaga spalanie kalorii. Z powodzeniem można zastąpić standardową kawę tym "zielonym" napojem. Trzeba jednak mieć na uwadze, że według wielu osób zaparzona zielona kawa nie jest tak smaczna jak zwykła.

W jakiej formie kupić zieloną kawę na odchudzanie ?

Zieloną kawę można spotkać zarówno w formie standardowej, jak i produktów instant czy kapsułek. Decydując się na konkretną formę należy jednak mieć na uwadze, że nie każdy może stosować tego typu preparaty. Warto też pamiętać, że nie ma badań, które wykazywałyby wysoką skuteczność tego typu produktów. Należy również uważać, by nie przedawkować kapsułek, ze względu na obecność kofeiny w takich preparatach. Wybierając konkretny suplement można zdecydować się na najbardziej wygodną formę produktu. Decydując się na standardową formę zielonej kawy należy pamiętać, by pić ją pół godziny przed posiłkiem.

Ma to na celu zmniejszenie przyswajania cukru. Wiele osób uważa również, że takie stosowanie tego produktu zmniejsza apetyt na słodkie produkty. Jeśli ktoś nie może jednak zdecydować się na takie stosowanie zielonej kawy, powinien zdecydować się na wygodniejsze kapsułki i stosować je zgodnie z opisem producenta.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."