Ulotka Zdrowia

Dlaczego warto jeść Mango na odchudzanie?

Dlaczego warto jeść Mango na odchudzanie?

Mango jest jednym z najbardziej popularnych, najsmaczniejszych, a do tego wszystkiego najzdrowszych owoców na świecie. Jest źródłem wielu witamin i składników mineralnych. Mango nazywane jest "owocem młodości". Owoc ten zawiera w sobie związki aktywne biologicznie, które idealnie łagodzą stany zapalne, a co najważniejsze zapobiegają rozwojowi nowotworów. Mango cechuje również duża zawartość beta-karotenu, który chroni nas przed promieniami UV. Właściwości odżywcze powodują, że owoc ten polecany jest dla osłabionych organizmów lub rekonwalescentów.

Korzyści z jedzenia Mango podczas odchudzania 

Właściwości zdrowotne mango:

 1. Bogate źródło witaminy C i witamin grupy B. Witaminy te wzmacniają system odpornościowy i nerwowy.
 2. Dzięki witaminie A i E mango zadba o kondycje naszej skóry i zdrowie oczu.
 3. Wspomagania dla trawienia białek.
 4. Mango jest bogate w magnez, potas, miedź. Potas reguluje ciśnienie krwi.
 5. Witamina C ułatwia przyswajanie żelaza ,które pochodzi od produktów roślinnych.
 6. Spowalnia rozwój komórek nowotworowych (piersi, okrężnicy).
 7. Doskonale obniża poziom cholesterolu.
 8. Kwiaty mango maja zastosowanie również podczas leczenia biegunki oraz zakażeń dróg moczowych.
 9. Peeling z mango ma niesamowite właściwości przeciwzapalne.
 10. Kora mangowca jest wykorzystywana przeciwbólowo (reumantyzm)
 11. Pulpa z surowego mango ma idealne właściwości chłodzące i często jest stosowana kiedy dochodzi do przegrzania organizmu.
 12. masło z pestek mango to idealny filtr UV oraz środek spowalniający starzenie sie naszej skóry. 
African Mango

Owoce mango najlepiej znoszą chłodne i suche miejsce. Owoc mango jest zdatny do jedzenia nawet po 10 dniach przebywania w lodówce. W postaci pulpy wytrzymuje nawet do roku czasu.

Owoc mango można spożywać w różnych postaciach zarówno na surowo jak i po przetworzeniu. Soki, konfitury, koktajle, galaretki czy budyń do tego wszystkiego idealnie nadaje się mango.

Musimy również pamiętać o tym, że jedzenie owoców jest zdrowe dla naszego organizmu, a jedzenie mango jest zdrowe i super przyjemne.

 

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."