Ulotka Zdrowia

Czy są tabletki hormonalne na powiększeniu biustu?

Czy są tabletki hormonalne na powiększeniu biustu?

Wielkość piersi zależy od indywidualnych czynników. W wieku dorastania biust zaczyna rosnąć. Niekiedy zdarza się tak, że są tylko niewiele większe niż były przed okresem dojrzewania. Wpływają na to geny, które kształtują nasz wygląd i całe ciało w tym także rozmiar biustu. Wielkość piersi jest również związana z masą ciała. U szczuplejszych kobiet piersi zazwyczaj są mniejsze niż u tych, które ważą więcej. Dzieje się tak ponieważ tkanka tłuszczowa często odkłada się także w piersiach, co optymalnie je powiększa. Zdarza się, że mały rozmiar piersi jest spowodowany zaburzeniami hormonalnymi w organizmie kobiety.

Takie zaburzenia związane są z nieregularnymi miesiączkami lub całkowitym jej brakiem. Jeżeli kobieta czuje się źle z małym biustem może spróbować kilku metod powiększenia małego biustu. Znane są zestawy ćwiczeń, zabiegi operacyjne oraz terapia hormonalna. Wpływanie hormonami na rozmiar piersi stosują także transseksualiści. Jeżeli mężczyzna może powiększyć piersi hormonami, to kobiety także mogą zaczerpnąć takich korzyści.

Hormony wpływające na wzrost piersi

Znane są cztery hormony, które powodują powiększenie się piersi. Są to:

Terapia hormonalna na powiększanie piersi 

Na początku terapii stosuje się estrogen. Jest to hormon, który naturalnie wytwarzany jest w organizmie kobiety. Odpowiada za przekształcenie dziewczyny w kobietę. W fazie dojrzewania wpływa na wzrost piersi oraz na kształtowanie kobiecej sylwetki. Przyjmowanie go pomaga w powiększeniu piersi i uzyskaniu kobiecych kształtów. Kolejny hormon - prolaktyna - odpowiedzialna jest za wzrost piersi. Jest to hormon, który także jest naturalnie wytwarzany przez organizm kobiety w czasie ciąży.

Powoduje wzrost zapasów tkanki tłuszczowej w piersiach. Progesteron produkowany podczas cyklu miesiączkowego powoduje, że biust jest bardziej kształtny i jędrny. Hormon wzrostu jest stosowany jako dodatek, który wspomaga działanie poprzednich hormonów. Spadek tych hormonów powoduje zmniejszenia piersi do ich naturalnego kształtu.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."