Ulotka Zdrowia

Bacopa monnieri - jakie działanie, dawkowanie, skutki uboczne?

Bacopa monnieri - jakie działanie, dawkowanie, skutki uboczne?

Bacopa monnieri stosowane jest od setek lat jako środek na poprawę koncentracji, pamięci, a także przedłużający średnią długość życia. Ma on zbawienne funkcje zmniejszające niepokój, pomagające przy zasypianiu, a także redukcji niepotrzebnego napięcia po całym dniu wypełnionym naglącymi obowiązkami. Surowiec ten jest coraz bardziej popularnym składnikiem w suplementach diety usprawniających pracę mózgu oraz poprawiających samopoczucie.

Bacopa monnieri znajdziemy w suplementach na pamięć i koncentrację 

Jako środek pozyskiwany z roślin ma niesamowicie szeroki wachlarz zastosowań- może być zażywany jako lek poprawiający pracę układu limbicznego, idealnie sprawdza się również przy redukcji wolnych rodników oraz drobnoustrojów zwierzęcych, a także wszelkiego rodzaju bakterii. Bacopa wykazuje też właściwości przeciwwrzodowe (co jest spowodowane zwiększaniem czynników odczuwania błon śluzowych oraz atutami przeciwutleniającymi). Oprócz tego jest on przeznaczony do zbijania stanów gorączkowych, lękowych i depresyjnych.

Potwierdzone że Bacopa monnieri jest skuteczna 

Licznymi badaniami udowodnione zostało jego działanie przeczyszczające i absorbujące. Wobec tego można ją stosować w przypadku niedokrwistości, zapalenia skóry, anoreksji, przy cukrzycy, kaszlu, obrzękach, czy też stanach zapalnych stawów. We krwi działa jako związek chelatujący, usuwając z niej nadmiar metali szkodliwych, takich jak kadm.

Bacopa monnieri dawkowanie i skutki uboczne 

Ekstrakt bacopa monnieri to innowacyjny suplement diety, który powoli zyskuje coraz większe grono zwolenników ze względu na potwierdzone naukowo korzystne działanie na ośrodkowy układ nerwowy, co znacznie przyspiesza proces uczenia się, przyswajania informacji, a także ich przetwarzania i zapamiętywania. Ponadto środek ten zwiększa wydzielanie enzymu hydrosyklazy tryptofanu i zwiększa ekspresję transportera serotoniny, co wpływa na nasz nastrój i ma istotny wpływ na dobre samopoczucie oraz sprawniejsze funkcjonowanie organizmu. Warto jednak pamiętać, że działanie biacopa monnieri jest widoczne dopiero po 24 dniach regularnego zażywania jej dawek - efekty nie są uzyskiwane na samym początku suplementacji.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."