Ulotka Zdrowia

Afrykańskie mango – czy faktycznie pomaga na odchudzanie?

Afrykańskie mango – czy faktycznie pomaga na odchudzanie?

Oferta cudownych środków odchudzających jest bardzo bogata. Można znaleźć produkty ograniczające łaknienie, spalające tkankę tłuszczową czy oczyszczające organizm. Jedną z propozycji jest afrykańskie mango. Warto sprawdzić, czy działa.

Drzewo afrykańskiego mango rośnie w Nigerii, Kongu, Ugandzie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Rozwija się bardzo dobrze w suchych, tropikalnych warunkach. Jest w stanie osiągnąć 40 m wysokości. W składzie afrykańskiego mango jest bardzo dużo błonnika pokarmowego i nasion bogatych w błonnik. W dietetyce wykorzystywana jest jego suszona postać. Afrykańskie mango uważane jest za efektywny sposób odchudzania, ponieważ

  • hamuje apetyt,
  • zapewnia poczucie sytości,
  • wspomaga trawienie,
  • pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu,
  • wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. 

Odchudzanie z afrykańskim mango

Afrykańskie mango zostało uznane za cudowny środek odchudzający przez amerykańskich naukowców. Poddali oni obserwacji grupę ludzi, którzy właśnie przyjmowali ten środek. Trwający miesiąc eksperyment wykazał, że u tych osób znacząco zmniejszyła się masa ciała. Ponadto, badania przeprowadzone także w Kamerunie, gdzie grupce ludzi podano suplement diety zawierający ekstrakt z afrykańskiego mango. Spowodował on poprawę metabolizmu, utratę masy ciała, pomniejszenie tkanki tłuszczowej, obwodów ciała oraz wyrównanie poziomu cholesterolu całkowitego we krwi.

Przeciwnicy i zwolennicy afrykańskiego mango

Afrykańskie mango ma tyle samo zwolenników, co przeciwników. Oportuniści uważają, że takie same efekty można uzyskać przyjmując dostępne od dawna owoce takie, jak jabłka, pomarańcze, figi, daktyle czy gruszki. W ich składzie znajdują się włókna, które kontrolują ilość tłuszczu we krwi.

Zwolennicy afrykańskiego mango bronią specyfiki, w których się znajduje, ponieważ stanowi ono źródło cennego dla ludzkiego organizmu błonnika. Przeciwnicy uważają jednak, że zbyt duża ilość tego składnika w organizmie może spowodować pojawienie się problemów z trawieniem, wzdęć oraz migren.

Wybór należy więc do nas – czy chcemy zaufać amerykańskim naukowcom, czy wolimy wybrać inny sposób odchudzania.

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."