Ulotka Zdrowia
Paracetamol - Tabletki 500 mg, 20 szt DOZ Ulotka

Paracetamol - Tabletki 500 mg, 20 szt DOZ Ulotka

Ocena na podstawie 1 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: DOZ S.A.
  • Pojemność: 20 sztuk
  • Postać: kapsułki
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Paracetamol

Paracetamol DOZ, 500 mg, tabletki, 20 szt. to lek, który mogą stosować dzieci od 6 roku życia oraz dorośli. Preparat należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub wytycznymi znajdującymi się na ulotce.

Dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli mogą przyjąć na dobę do ośmiu tabletek (jednorazowo dwie tabletki), zachowując czterogodzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Dzieci od 6 do 12 roku życia mogą zastosować do czterech tabletek na dobę (jednorazowo od pół do jednej tabletki), zachowując czterogodzinny odstęp pomiędzy kolejnymi dawkami. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Jeżeli bóle nie ustąpią po trzech dniach należy zgłosić się do lekarza.

Preparat wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Może być stosowany przy bólu głowy, bólu gardła, migreny, bólu zębów, bólach kostnych, stawowych i mięśniowych, bolesnych miesiączkach, przeziębieniu i stanach grypopodobnych. Preparat nie powinien być stosowany przez osoby, u których występuje uczulenie na jakikolwiek z jego składników.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Paracetamol
Kami24
Ocena produktu

Polecam! Produkt stawia na nogi!


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."