Ulotka Zdrowia
Otrivin Menthol - aerozol do nosa

Otrivin Menthol - aerozol do nosa

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: GlaxoSmithKline
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: aerozol
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Otrivin Menthol

Preparat stanowi połączenie substancji leczniczych, ksylometazoliny, a także naturalnego mentolu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że preparat posiada znakomite właściwości lecznicze i pozwala walczyć z nieżytem górnych dróg oddechowych. Substancje pomocnicze w leku, czyli mentol i eukaliptol, dają uczucie chłodu w okolicach błon śluzowych nosa.

Otrivin® Menthol aerozol do nosa to lek, który pomaga:

  • zmniejszyć przekrwienie,
  • zmniejszyć obrzęk błony śluzowej nosa,
  • odblokować zatkany nos.

Produkt przeznaczony jest dla osób, które szukają rozwiązania na zatkany nos, ale także chcą uzyskać efekt odświeżenia. Środek mogą stosować osoby powyżej 12 roku życia.

Otrivin Menthol aerozol do nosa - dawkowanie

1 dawkę preparatu do każdego otworu nosowego należy podać 3 razy na dzień. Ostatnią dawkę należy przyjąć tuż przed snem. Leku nie należy stosować dłużej niż przez 10 dni. Jedno opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby nie rozprzestrzeniać zarazków. Preparat zaczyna działać w 2 minuty po aplikacji. Nie należy przekraczać zalecanej dawki leku.

Stosowanie preparatu nie jest wskazane, jeżeli występuje uczulenie na którykolwiek z jego składników. Nie można przyjmować leku po operacji wykonywanej przez nos, w przypadku jaskry czy występowania wysychającego zapalenia błon śluzowych nosa.

W przypadku występowania podwyższonego ciśnienia tętniczego krwi, choroby serca, nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego, rozrostu gruczołu krokowego, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

Skutkami ubocznymi działania leku mogą być bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Otrivin Menthol

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."