Ulotka Zdrowia
Otrivin dla dzieci - aerozol do nosa

Otrivin dla dzieci - aerozol do nosa

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: GlaxoSmithKline
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: aerozol
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Otrivin dla dzieci

Otrivin dla dzieci aerozol do nosa to preparat, który szybko udrożnia nos, ułatwia oddychanie i swobodne odpływanie wydzieliny z nosa. Formuła nawilżająca zapobiega wysychaniu i podrażnieniom błony śluzowej. Aerozol można podawać dzieciom od 2 do 12 roku życia.

Otrivin dla dzieci - dawkowanie

Dzieci od 2 do 5 roku życia mogą przyjąć 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego 1-2 razy na dobę, co 8-10 godzin. Nie należy podawać leku więcej niż 3 razy na dobę. Dzieci od 6 do 11 roku życia mogą przyjąć 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Nie należy podawać leku więcej niż 3 razy na dobę. Ostatnią dawkę należy przyjąć tuż przed snem. Działanie preparatu utrzymuje się do 12 godzin. Nie należy stosować go dłużej niż przez 10 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku. Jedno opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby nie rozprzestrzeniać zarazków.

Otrivin dla dzieci - przeciwskazania 

W przypadku występowania nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia, nadczynności tarczycy, cukrzycy, guza chromochłonnego, rozrostu gruczołu krokowego, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

Skutkami ubocznymi działania leku mogą być bezsenność, zawroty głowy, nieregularne bicie serca i podwyższone ciśnienie tętnicze oraz drażliwość.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Otrivin dla dzieci

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."