Ulotka Zdrowia
Otrivin Allergy - aerozol do nosa

Otrivin Allergy - aerozol do nosa

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: GlaxoSmithKline
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: aerozol
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Otrivin Allergy

Otrivin Allergy aerozol do nosa to preparat przeznaczony dla osób walczących z katarem alergicznym. Odblokowuje nos i hamuje reakcję alergiczną. Łączy substancje przeciwhistaminowe z substancjami obkurczającymi błony śluzowe nosa. Łagodzi najczęstsze objawy kataru alergicznego. Redukuje wydzielinę i ułatwia oddychanie. Lek działa szybko i skutecznie. Preparat mogą stosować dzieci powyżej 6 roku życia, a także osoby dorosłe.

Otrivin Allergy - aerozol do nosa dawkowanie

Dzieci od 6 do 12 roku życia mogą przyjąć 1-2 dawki aerozolu do każdego otworu nosowego 3-4 razy na dobę. Dzieci powyżej 12 roku życia, a także osoby dorosłe mogą przyjąć 1-2 dawki preparatu do każdego otworu nosowego 3-4 razy na dobę. Ostatnią dawkę należy przyjąć na krótko przed snem. Nie należy środka stosować dłużej niż przez 7 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku. Jedno opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby nie rozprzestrzeniać zarazków.

Otrivin Allergy - aerozol do nosa przeciwskazania 

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na którykolwiek z jego składników. Leku nie powinny przyjmować również osoby chorujące na jaskrę, zanikowe zapalenie błon śluzowych nosa, a także przez osoby przyjmujące niektóre leki.

W przypadku występowania chorób układu krążenia, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rozrostu gruczołu krokowego, padaczki, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem. Szczególne środki ostrożności podczas stosowania leku powinny zachować osoby ciepiące na jaskrę, krwawienie z nosa, niedrożność jelit i mukowiscydozę.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Otrivin Allergy

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."