Ulotka Zdrowia
Otrivin - aerozol do nosa

Otrivin - aerozol do nosa

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: GlaxoSmithKline
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: aerozol
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Otrivin

Otrivin aerozol do nosa to preparat, który powinny stosować osoby z nadmiernie przekrwioną błoną śluzową nosa w przypadku przeziębienia i zapalenia zatok. Lek szybko udrażnia nos i zapewnia swobodne oddychanie. Działa również nawilżająco i zapobiega wysychaniu błony śluzowej. Preparat przeznaczony jest dla dorosłych oraz dzieci powyżej 12 roku życia.

Otrivin - aerozol do nosa dawkowanie

1 dawkę preparatu należy podać do każdego otworu nosowego maksymalnie 3 razy na dobę. Ostatnią dawkę należy przyjąć tuż przed snem. Pierwsze efekty działania leku widoczne są po 2 minutach od zastosowania. Efekt utrzymuje się do 12 godzin. Lek należy stosować do 10 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki. Jedno opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby nie rozprzestrzeniać zarazków. Po każdym użyciu, na aplikator należy nałożyć nasadkę ochronną.

W przypadku występowania podwyższonego ciśnienia tętniczego we krwi, chorób układu krążenia, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rozrostu gruczołu krokowego, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

Skutkami ubocznymi działania leku mogą być bezsenność, zawroty głowy, drżenie, zaburzenia rytmu serca i podwyższone ciśnienie tętnicze.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Otrivin

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."