Ulotka Zdrowia
Otrivin 0,05% - Krople do nosa

Otrivin 0,05% - Krople do nosa

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: GlaxoSmithKline
  • Pojemność: 10 ml
  • Postać: krople
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Otrivin 0,05%

Otrivin 0,05% krople do nosa to preparat, który należy stosować przy nadmiernym przekrwieniu i obrzęku błon śluzowych nosa. Można go stosować w przypadku przeziębienia, zapalenia zatok, a także kataru alergicznego. Udrażnia nosi i ułatwia oddychanie. Jego łagodna formuła sprawia, że może być stosowany przez dzieci od 2 roku życia. Można go podawać dzieciom do 11 roku życia.

Otrivin 0,05% - Krople do nosa dawkowanie

Dzieci od 2 do 5 roku życia mogą przyjąć 1-2 dawki roztworu do każdego otworu nosowego 1-2 razy na dobę, co 8-10 godzin. Nie należy podawać leku więcej niż 3 razy na dobę. Dzieci od 6 do 11 roku życia mogą przyjąć 2-4 dawki kropli do każdego otworu nosowego 2-3 razy na dobę. Nie należy podawać leku więcej niż 3 razy na dobę. Ostatnią dawkę należy przyjąć tuż przed snem. Preparat działa do 12 godzin. Nie należy go stosować dłużej niż 10 dni. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej dawki leku. Jedno opakowanie leku powinno być stosowane przez jedną osobę, aby nie rozprzestrzeniać zarazków.

Otrivin 0,05% - Krople do nosa przeciwwskazania 

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu jest uczulenie na którykolwiek z jego składników. Leku nie powinny przyjmować również osoby chorujące na jaskrę, zanikowe zapalenie błon śluzowych nosa, a także przez osoby przyjmujące niektóre leki.

W przypadku występowania nadciśnienia tętniczego, chorób układu krążenia, nadczynności tarczycy, cukrzycy, rozrostu gruczołu krokowego, guza chromochłonnego, przed zastosowaniem leku należy skontaktować się z lekarzem.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Otrivin 0,05%

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."