Ulotka Zdrowia
Nicorette® Spray - Aerozol do stosowania 150 dawek

Nicorette® Spray - Aerozol do stosowania 150 dawek

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: McNeil AB
  • Pojemność: 150 dawek
  • Postać: spray
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Nicorette® Spray

Nicorette® Spray to preparat zwalczający chęć zapalenia papierosa już po 60 sekundach od zastosowania. Wygodna formuła pozwala na szybką aplikacje preparatu, gdy odczuwamy chęć sięgnięcia po papierosa. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych, które zmagają się z silną i często niedającą się przewidzieć potrzebą zapalenia papierosa, bez względu na to czy próbują jedynie ograniczyć, czy też całkowicie rzucić palenie. Stosowanie takiego preparatu dwukrotnie zwiększa szansę na rzucenie palenia. Spray posiada małe rozmiary. Jest nie większy niż telefon komórkowy. Dlatego też, na pewno nie będzie żadnych problemów z jego przenoszeniem.

Nicorette spray - dawkowanie

Najpierw należy zastosować jedną dawkę, czyli jedno psiknięcie preparatu. Jeżeli głód nikotynowy pojawi się po kilku minutach, należy zastosować drugą dawkę. Następnym razem należy zastosować od razu dwie dawki. Przy aplikacji, należy celować bezpośrednio do ust, omijając okolice warg. Dla uzyskania lepszych efektów, po rozpyleniu preparatu przez kilka sekund należy nie przełykać. Większość palaczy odczuwa konieczność przyjmowania 1-2 dawek co 30 minut lub co godzinę. Maksymalna dawka to 2 podania jednocześnie lub cztery podania w ciągu godziny. Maksymalną dobową dawką jest 64 podania w ciągu 16 godzin.

Nicorette spray - skutki uboczne i przeciwskazania

Skutkiem ubocznym stosowania preparatu może być reakcja alergiczna, obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, anafilaksja. Preparatu nie mogą stosować osoby, u których występuje nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników. Środek nie powinien być podawany dzieciom poniżej 12 roku życia.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Nicorette® Spray

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."