Ulotka Zdrowia
Mucovagin żel - Wspomaga procesy gojenia i regeneracji

Mucovagin żel - Wspomaga procesy gojenia i regeneracji

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Verco
  • Pojemność: 25 g
  • Postać: maść
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Mucovagin żel

Mucovagin żel to preparat, który wspiera proces gojenia i regeneruje błony śluzowe pochwy. Jego głównym składnikiem jest kwas hialuronowy, który łączy się z wilgotną wydzieliną błony śluzowej pochwy, tworząc na jej powierzchni żelową powłokę. Stanowi barierę ochronną przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych na pochwę.

Mucovagin żel - przeznaczenie i dawkowanie 

Polecany jest szczególnie w stanach atrofii i dystrofii pochwy. Ułatwia gojenie ran po porodzie i zabiegach ginekologicznych. Ułatwia łagodzenie stanów zapalnych i pomaga zmniejszyć dyskomfort spowodowany suchością błony śluzowej pochwy związanej z wiekiem lub niedoborem estrogenów na skutek menopauzy. Preparat nie zawiera hormonów, parabenów, olejków i wyciągów roślinnych oraz środków zapachowych.

Mucovagin żel - zastosowanie 

Żel należy użyć miejscowo, wewnętrznie do pochwy lub na zewnętrzne okolice narządów płciowych. Przed użyciem i po użyciu należy dokładnie umyć ręce. Wewnętrzna aplikacja odbywa się przy użyciu specjalnego aplikatora dołączonego do żelu. Zewnętrzna aplikacja może odbywać się bez użycia aplikatora. Należy niewielką ilość żelu nanieść na okolice narządów płciowych.

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Mucovagin żel

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."