Ulotka Zdrowia
Mediblanc Sensi-Relief - Pasta do zębów dla wrażliwych

Mediblanc Sensi-Relief - Pasta do zębów dla wrażliwych

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Mediblanc
  • Pojemność: 100 ml
  • Postać: pasta
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Mediblanc Sensi

Mediblanc Sensi-Relief to pasta przeznaczona do wrażliwych zębów. Pozwala wyeliminować problem wrażliwych zębów. Pomaga usunąć z nich wszelkie zanieczyszczenia, a także zapewnia długotrwały świeży oddech. Pozwala uzyskać uczucie perfekcyjnie wyczyszczonych zębów. Pasa jest także bardzo bezpieczna dla dziąseł. Pomaga wypełnić drobne uszkodzenia szkliwa, a także regeneruje strukturę komórkową odsłoniętych szyjek zębowych. Chroni zęby przed powstawaniem stanów zapalnych, a także ogranicza powstawanie płytki nazębnej i próchnicy. Pomaga wzmocnić szkliwo.

Głównymi składnikami pasty Mediblanc Sensi-Relief są:

  • Modyfikowana alantoina – pomaga wypełniać drobne uszkodzenia szkliwa, redukuje wrażliwość zębów oraz zapobiega przed powstawaniem stanów zapalnych.
  • Krzemionka mikronizowana – nie ma ostrych krawędzi, a jej wielkość wynosi zaledwie 10 mikronów. W związku z tym, podczas wybielania nie dochodzi do ścierania zębów, a cały proces jest bezpieczny dla szkliwa. Zęby stają się bielsze.

Pasta działa w tak skuteczny sposób, ponieważ posiada trójfazowe działanie:

  1. Zwilżanie – mycie zębów zajmuje nam zazwyczaj kilka minut. Jest istotne, aby jak najszybciej doszło do zwilżenia powierzchni zębów i doprowadzenia do powstania piany, a także równomiernego rozprowadzenia się składników aktywnych. W składzie pasty znajdują się substancje pieniące, które wykazują szybkie właściwości zwilżające. Substancje aktywne rozrastają się i docierają do trudno dostępnych miejsc.
  2. Skuteczność substancji aktywnych i pielęgnacja – zwiększona wrażliwość zębów to ogromny problem. Nagle znikąd pojawia się ból. Wrażliwość najczęściej spowodowana jest odsłonięciem szyjek zębowych. Dziąsła wtedy nie są w stanie zakryć wrażliwych części zębów. Głównym składnikiem pasy jest alantoina, która – pomaga wypełniać drobne uszkodzenia szkliwa, redukuje wrażliwość zębów oraz zapobiega przed powstawaniem stanów zapalnych. Działa kojąco i przeciwzapalnie. Składniki obniżają wrażliwość na gorące oraz zimne potrawy. Fo pasty został dodany fosforan wapnia w mikronizowanej postaci, który zwiększa efektywność akumulowania się składników mineralnych w zębach, czyli przyspiesza proces mineralizacji. Składnik ten zwiększa ochronę i wytrzymałość szkliwa.
  3. Efekt świeżości w ustach – efekt świeżości zostaje utrzymany na długo po szczotkowaniu zębów. W składzie pasty znajdują się enkapsulaty, które zawierają naturalne słodziki, mentol oraz miętę pieprzową. Wszystkie one stopniowo uwalniane są podczas mycia zębów. Uczucie świeżości można w ten sposób zachować na długo.
Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Mediblanc Sensi

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."