Ulotka Zdrowia
Mediblanc Healthy Gums - Pasta do zębów chroniąca dziąsła

Mediblanc Healthy Gums - Pasta do zębów chroniąca dziąsła

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Mediblanc
  • Pojemność: 100 ml
  • Postać: pasta
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Mediblanc Healthy Gums

Mediblanc Healthy Gums to pasta do zębów, która chroni dziąsła. Chroni zęby przed paradontozą, a także usuwa z nich wszelkie zanieczyszczenia. Zawsze w niej unikalne składniki pozwalają na perfekcyjne wyczyszczenie zębów. Pasta jest bezpieczna dla dziąseł. Ponadto, pomaga ograniczyć występowanie stanów zapalnych i obrzęków. Ściąga dziąsła i ogranicza ich krwawienie. Pomaga wyeliminować nieświeży oddech i zapewnia długotrwałe uczucie świeżości w ustach.

Głównymi składnikami pasty Mediblanc Healthy Gums są:

  • Połączenie substancji Zinc Citrate i Zinc PCA – ściąga tkankę w miejscach, gdzie dziąsło styka się z zębami. Pozwala na ograniczenie odsłaniania szyjek zębowych i redukuje objawy paradontozy.
  • Krzemionka mikronizowana – nie ma ostrych krawędzi, a jej wielkość wynosi zaledwie 10 mikronów. W związku z tym, podczas wybielania nie dochodzi do ścierania zębów, a cały proces jest bezpieczny dla szkliwa. Zęby stają się bielsze.
  • Mikronizowany fosforan wapnia – zwiększa efektywność mineralizacji. Chroni i wzmacnia szkliwo. Słodziki naturalne.

Pasta działa w tak skuteczny sposób, ponieważ posiada trójfazowe działanie:

  1. Zwilżanie – mycie zębów zajmuje nam zazwyczaj kilka minut. Jest istotne, aby jak najszybciej doszło do zwilżenia powierzchni zębów i doprowadzenia do powstania piany, a także równomiernego rozprowadzenia się składników aktywnych. W składzie pasty znajdują się substancje pieniące, które wykazują szybkie właściwości zwilżające.
  2. Skuteczność substancji aktywnych i pielęgnacja – znajdujące się na dziąsłach i zębach bakterie powodują ich uszkodzenie i powstawanie bolesnych stanów zapalnych. Powstają przerwy między zębami i dziąsłami oraz dochodzi do odsłaniania się szyjek zębowych. Pasta zawiera połączenie substancji Zinc Citrate i Zinc PCA. Ściąga tkankę w miejscach, gdzie dziąsło styka się z zębami. Pozwala na ograniczenie odsłaniania szyjek zębowych i redukuje objawy paradontozy. Dochodzi także do ograniczenia namnażania się bakterii, co pozwala efektywnie eliminować nieświeży oddech. W składzie pasty jest również krzemionka mikronizowana, która nie ma ostrych krawędzi, a jej wielkość wynosi zaledwie 10 mikronów. W związku z tym, podczas wybielania nie dochodzi do ścierania zębów, a cały proces jest bezpieczny dla szkliwa. Zęby stają się bielsze. Oczywiście pasta zawiera także mikronizowany fosforan wapnia, który zwiększa efektywność mineralizacji. Chroni i wzmacnia szkliwo.
  3. Efekt świeżości w ustach – efekt świeżości zostaje utrzymany na długo po szczotkowaniu zębów. W składzie pasty znajdują się enkapsulaty, które zawierają naturalne słodziki, mentol oraz miętę pieprzową. Wszystkie one stopniowo uwalniane są podczas mycia zębów. Uczucie świeżości można w ten sposób zachować na długo.
Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Mediblanc Healthy Gums

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."