Ulotka Zdrowia
Mąka teff - Mąka bezglutenowa Myprotein

Mąka teff - Mąka bezglutenowa Myprotein

Ocena na podstawie 1 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Myprotein
  • Pojemność: 1 kg
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Mąka teff

Mąka teff to mąka występująca na wyżynach północnej Etiopii w Afryce Wschodniej. Stanowi kompleksowe źródło białka, ze względu na zawarte w niej niezbędne aminokwasy, a poza tym wapń, fosfor, żelazo, magnez, miedź, potas, cynk i tiaminę. Ponadto, odznacza się ona niewielką zawartością nasyconych tłuszczy i soli. Warto również podkreślić, że preparat ten jest źródłem błonnika.

Produkt jest polecany wszystkim osobom, które chcą zwiększyć codzienne spożycie błonnika. Można dodawać tę mąką do potraw lub stosować, jako oddzielny suplement będący źródłem węglowodanów o niskim indeksie glikemicznym. Należy do 150-250 ml wody lub mleka wsypać 2 duże łyżki proszku czyli około 50 g. Najlepsze efekty uzyskasz przyjmując mieszankę 1-3 razy na dzień.

Mąka teff wartości odżywcze 

Zawartość w 100g:
Energia (kJ/kcal): 1398/344
Tłuszcz: 2.1g
w tym nasycone: 0.0g
Węglowodany: 65.4g
w tym cukry: 0.0g
Białko: 12.3g
Błonnik: 7.9g
Sól: 0.0g

Marzena O

Marzena O, Dietetyk

Dietetyką i suplementacją podczas odchudzania zajmuję się już blisko 4 lata. Prowadzę swoich klientów indywidualnie oraz często jestem zapraszana na zajęcia grupowe, gdzie uczę uczestników zdrowo jeść i dbać o prawidłowe stosowanie suplementów.


Opinie Mąka teff
felek
Ocena produktu

Uda się zrobić z takiej mąki pizze ?


TypowyJan
Ocena produktu

Felek - oczywiście że zrobisz na tym pizze. Chcesz dobry przepis ? Ostatnio robiłem pizze a spodzie z marchwi rewelacja również !


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."