Ulotka Zdrowia
Mąka amarantusowa - 1kg Myprotein

Mąka amarantusowa - 1kg Myprotein

Ocena na podstawie 1 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: Myprotein
  • Pojemność: 1 kg
  • Postać: proszek
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Mąka amarantusowa

Mąka amarantusowa jest źródłem białek zwierających niezbędne aminokwasy. Znana jest od czasów prekolumbijskich cywilizacji Ameryki. Była stosowana przez Azteków i Inków. Jest wytwarzana poprzez miażdżenie nasion szarłatu. Powstaje z tego procesu drobny proszek bogaty w lizynę, magnez, żelazo i błonnik. Ponadto, nie zawiera dużej ilości tłuszczy i soli.

Mąka ta jest wskazana dla każdego, kto chce uzupełnić braki błonnika w organizmie. Może być dodawana do różnych potraw dla zwiększenia ich wartości odżywczych i jako alternatywa dla zwykłej mąki. Można ją także stosować jako samodzielny suplement bogaty w błonnik i węglowodany o niskim indeksie glikemicznym. Należy do 150-250 ml wody lub mleka wsypać 2 kopiaste łyżki preparatu czyli około 50 g i wszystko razem wymieszać. Należy taką mieszankę przyjmować od jednego do trzech razy na dzień.

Mąka amarantusowa wartości odżywcze 

Zawartość w 100g:
Energia (kJ/kcal): 1693/404
Tłuszcze: 6.5g
w tym nasycone: 1.7g
Węglowodany: 66.2g
w tym cukry: 1.7g
Białko: 14.5g
Błonnik: 9.3g
Sól: 0.0g

Marzena O

Marzena O, Dietetyk

Dietetyką i suplementacją podczas odchudzania zajmuję się już blisko 4 lata. Prowadzę swoich klientów indywidualnie oraz często jestem zapraszana na zajęcia grupowe, gdzie uczę uczestników zdrowo jeść i dbać o prawidłowe stosowanie suplementów.


Opinie Mąka amarantusowa
Kamilek
Ocena produktu

Gdzie kupie podobną Mąka z amarantusowa w Poznaniu ?


Igi
Ocena produktu

Kamilek przestań szukać po sklepach lokalnych. Zamów na myprotein teraz masz transport gratis pod sam dom ! Bedziesz zadowolony 2 dni poczekaj sobie


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."