Ulotka Zdrowia
Len mielony - Złocisty, 250 g Plan by DOZ

Len mielony - Złocisty, 250 g Plan by DOZ

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

  • Producent: DOZ S.A.
  • Pojemność: 250 g
  • Postać: ziarno
  • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Len mielony

Plan by DOZ, Len mielony, złocisty, 250 g dzięki temu, że występuje w postaci zmielonych nasion, łatwo można przygotować z niego kleik.

Ponadto, substancje odżywcze w nim zawarte są łatwiej uwalniane. W jego składzie występuje duża ilość błonnika. Preparat pomaga kontrolować masę ciała, wpływa korzystnie na trawienie i funkcjonowanie jelit. Jedną czubatą łyżeczkę lnu mielonego należy zalać 150 mln gorącej wody lub mleka i mieszać całość intensywnie przez minutę aż do uzyskania lekko zagęszczonej konsystencji. Kleik należy spożyć po wystygnięciu. Środek należy przyjmować dwa razy dziennie, aby uzyskać najlepsze efekty z jego stosowania. Nie należ przekraczać zalecanej dziennej dawki. Mielony len można również dodać do zup, sosów, pieczywa, płatków śniadaniowych, owoców, jogurtu czy miodu. 

Skład

nasiona lnu mielone (100%), uzyskanew procesie odtłuszczania.

Wartość odżywcza W 100 g produktu W 5 g produktu (1 porcji)
Wartość energetyczna 1337 kJ / 322 kcal 67 kJ / 16 kcal
Tłuszcz, w tym: 10 g 0,5 g
- kwasy tłuszczowe nasycone 0,9 g <0,1 g
- kwasy tłuszczowe jednonienasycone 1,7 g <0,1 g
- kwasy tłuszczowe wielonienasycone 6,0 g 0,3 g
Węglowodany, w tym: 6,7 g < 0,5 g
- cukry 4,7 g < 0,5 g
Błonnik 33 g 1,7 g
Białko 34 g 1,7 g
Sól 0,08 g <0,01 g

Zawartość soli wynika z obecności naturalnie występującego sodu.

Masa netto 250 g

Monika G

Monika G, Specjalista farmacji aptecznej

Magister farmacji z kilkuletnim stażem pracy i bardzo dobrą znajomością dermokosmetyków aptecznych. Dla portalu UlotkaZdrowia.pl przygotowuje rzetelne opisy produktów farmaceutycznych.


Opinie Len mielony

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."