Ulotka Zdrowia
Laktoferyna 15 saszetek - Pharmabest

Laktoferyna 15 saszetek - Pharmabest

Ocena na podstawie 0 opinii
Przeczytaj opinie na temat produktu »

 • Producent: Pharmabest
 • Pojemność: 15 saszetek
 • Postać: proszek
 • Typ: bez recepty


Opis i skład produktu Laktoferyna 15 saszetek

Produkt, którego głównym składnikiem jest białko pomaga w uzupełnieniu diety przy występowaniu niedoborów odporności. Uzupełnia niedobór żelaza. Ponadto laktoferyna stosowana jest przy minimalizacji wystąpienia sepsy u wcześniaków, które mają bardzo niską masę urodzeniową. Suplement ma również zastosowanie w celu stymulowania rozwoju mikroflory jelitowej.

Laktoferyna 15 saszetek - Pharmabest 

Laktoferyna stanowi naturalne, aktywne białko, które występuje w płynach ustrojowych. Jej największe stężenie występuje w ludzkiej siarce i mleku. Ponadto można ją spotkać w mleku modyfikowanym, jednak w małych ilościach. Dlatego też dieta niemowląt, której głównym składnikiem jest mleko modyfikowane jest pozbawiona tego składnika. W tym przypadku ma zastosowanie laktoferyna. Może ona być stosowana już od pierwszych dni życia dziecka.  Jest to preparat występujący w postaci wygodnych saszetek, które nie zwierają fruktooligosacharydów (FOS). Związki te w połączeniu z mlekiem modyfikowanym doprowadzają do przekroczenia wartości granicznych dziennego spożycia dla niemowląt.  Laktoferyna wykazuje również działanie o charakterze biologicznym w ludzkim organizmie.

 • w przypadku niemowląt wskazuje się aby dziennie spożycie wynosiło 1 saszetkę.
 • w przypadku dorosłych osób: 2 saszetki na dzień.

Proszek powinno rozpuścić się w letnim płynie, następnie wymieszać i wypić. można go również spożywać bezpośrednio z saszetki.

Suplement zawiera: maltodekstryna, laktoferynę, substancje przeciwzbrylającą: mono- i diglicerydy kwasów tłuszczowych (E471).

Ostrzeżenia:

 • Nie należy przekraczać dziennej dawki do spożycia
 • nie należy wlewać laktoferyny do gorących płynów
 • Laktoferyna jako białko nie powinno powodować skutków ubocznych w organizmie człowieka.
 • chronić przed światłem i dziećmi.
 • produkt powinien być stosowany pod kontrolą lekarza.
Jadwiga D

Jadwiga D, Dermatolog

Od 19 lat specjalizuje się w dermatologi i problemach skórnych.


Opinie Laktoferyna 15 saszetek

Informacja

Aktualnie brak opinii.


Dodaj własną opinię o produkcie

* "Jakakolwiek z Usług na portalu Ulotkazdrowia.pl nie może być traktowana jako substytut wizyty u lekarza ani w aptece. Zamieszczone informacje nie mogą stanowić podstawy do przeprowadzenia samodiagnozy, leczenia ani podejmowania jakichkolwiek działań związanych ze zdrowiem człowieka, w tym z zastosowaniem bądź niezastosowaniem jakiegokolwiek Leku bądź innego środka. Wskazówki uzyskane przez Użytkownika w ramach Usług mają jedynie charakter informacyjny i nie powinny stanowić podstawy do podejmowania jakichkolwiek działań o charakterze zdrowotnym, w szczególności zmiany terapii czy stosowanych Leków."